Меню
Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS
Сторінка 1 з 812378»
Олевський форум на Вітол » Соціальний » Освіта » Багато випускників, не знають куди їм краще вступати. (Багато випускників, не знають куди їм краще вступати.)
Багато випускників, не знають куди їм краще вступати.
Julia
5й-рівень
Група: Вітол інфо
Репутація: 23
Статус: Offline

Як правильно вибрати професію

Які чинники обумовлюють вибір людиною тієї або іншої професії? На практиці виявляється, що схильності і навики враховуються в останню чергу, а ось думка батьків робить величезний вплив. Що впливає на вибір професії Які чинники обумовлюють вибір людиною тієї або іншої професії? На практиці виявляється, що схильності враховуються в останню чергу, а ось думка батьків робить величезний вплив. 8 чинників вибору професії за Е.А. Клімовим: 1. Позиція старших членів сім´ї Є старші, які несуть пряму відповідальність за те, як складається твоє життя. Ця турбота розповсюджується і на питання про твою майбутню професію. 2. Позиція товаришів, подруг Дружні зв´язки в твоєму віці вже дуже міцні і можуть сильно впливати на вибір професії. Можна дати лише загальну пораду: правильним буде рішення, яке відповідає твоїм інтересам і співпадає з інтересами суспільства, в якому ти живеш. 3. Позиція вчителів, шкільних педагогів Спостерігаючи за поведінкою, навчальною та поза навчальною активністю учнів, досвідчений педагог знає про тебе багато такого, що приховано від непрофесійних очей і навіть від тебе самого. 4. Особисті професійні плани Під планом в даному випадку маються на увазі твої уявлення про етапи освоєння професії. 5. Здібності Про своєрідність своїх здібностей треба судити не лише по успіхах у навчанні, але і по досягненнях в найрізноманітніших видах діяльності. 6. Рівень бажання суспільного визнання Плануючи свій трудовий шлях, дуже важливо потурбуватися про реалістичність своїх прагнень. 7. Інформованість Важливо потурбуватися про те, щоб ті уявлення, які ти маєш про ту або іншу професію не виявилися спотвореними, неповними, односторонніми. 8. Схильності Схильності виявляються в улюблених заняттях, на які витрачається велика частина вільного часу. Це – інтереси, підкріплені певними здібностями. Сім кроків до зваженого рішення І все ж таки – як визначити для себе “Ким мені бути?” 1. Скласти список відповідних професій Складіть список професій, які Вам подобаються, цікаві, по яких Ви хотіли б працювати, які Вам підходять. 2. Скласти перелік вимог вибираної професії Складіть список своїх вимог: – вибрана професія і майбутній рід занять; – вибрана професія і життєві цінності; – вибрана професія і життєва мета; – вибрана професія і мої сьогоднішні гарячі проблеми; – вибрана професія і реальне працевлаштування за фахом; – бажаний рівень професійної підготовки; – вибрана професія і мої схильності і здібності; – бажані зміст, характер і умови роботи. 3. Визначити значущість кожної вимоги Визначите, наскільки всі перераховані вимоги значущі. Можливо, є менш важливі вимоги, які можна забути і не враховувати. 4. Оцінити свою відповідність вимогам кожній з вибраних Вами професій Окрім тих вимог, які є у Вас до професії, існують і вимоги самої професії. Проаналізуйте, чи розвинуті у Вас професійні якості, чи відповідають ваші інтелектуальні здібності, психологічні особливості, стан здоров´я вимогам професії. 5. Підрахувати і проаналізувати результати Проаналізуйте, яка професія зі всього списку більше за інші підходить Вам по всіх пунктах. 6. Перевірити результати Щоб переконатися в правильності Ваших роздумів, обговоріть своє рішення з друзями, батьками, вчителями, психологом, профконсультантом. 7. Визначити основні практичні кроки до успіху Отже, Ви ухвалили рішення, тепер важливо визначити: в якому навчальному закладі Ви зможете отримати професійну освіту, як розвивати в собі професійно важливі якості, як отримати практичний досвід роботи з даної спеціальності, як підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці.

straume
5й-рівень
Група: Провірений
Репутація: 6

Все це гарно написане, але діти все одно після школи не мають у нас цілі. І на вибір ВУЗу, як і раніше, мають вплив батьки! Так було раніше, так залишається і зараз.
Не наступи на грабли дважды!
Anichka
4й-рівень
Репутація: 4

Quote (straume)
Все це гарно написане, але діти все одно після школи не мають у нас цілі. І на вибір ВУЗу, як і раніше, мають вплив батьки! Так було раніше, так залишається і зараз.

100% батьки навязують свою думку, ще після 11 класу дитина хоч трохи розуміє , що їй потрібно. А після 9го - дитина, вибір роблять батьки.

123
straume
5й-рівень

Та й після 11 класів дитина ще не зовсім розуміє, ким би вона хотіла бути. Краще було б десь поробити, а заодно й навчатися. Зараз багато хто після навчання йде зовсім іншої дорогою.
Anichka
4й-рівень

так з моєї групи, мало хто працює за спеціальністю. Ще в кого блати були то пішли на держ. роботу. а інші хто по базарах, хто робочими по заводам.
123
straume
5й-рівень

Головне мати гроші для утримання родини, які зароблені легальним шляхом. А чи це будівництво, чи торгівля, чи бізнес, на мою думку, не має значення. Головне, щоб подобалося самій людині. Дуже багато людей працюють на роботі, яку вони "не поважають".
Anichka
4й-рівень

Головне, щоб гроші платили.
123
straume
5й-рівень

Раніше мене вчили, що потрібно гарно вчитися, щоб одержати професію, а з часом одержиш підвищення по службі й будеш одержувати гроші більші. А чи це так? В мене товариш закінчив інститут з червоним дипломом рік переді мною. Коли я його побачив після закінчення інституту, він говорив, що навчається на муляра, щоб працювати на будівництві. На мій погляд це нонсенс!
Anichka
4й-рівень

Quote (straume)
В мене товариш закінчив інститут з червоним дипломом рік переді мною. Коли я його побачив після закінчення інституту, він говорив, що навчається на муляра, щоб працювати на будівництві. На мій погляд це нонсенс!

Ого, і таке буває, цього мені не зрозуміти.

123
Julia
5й-рівень
Група: Вітол інфо
Репутація: 23

Зараз вибрати роботу яку тобі подобається дуже важко, а особливо вивчитися на неї=))))))))))))))))))))
Олевський форум на Вітол » Соціальний » Освіта » Багато випускників, не знають куди їм краще вступати. (Багато випускників, не знають куди їм краще вступати.)
Сторінка 1 з 812378»
Пошук: