Меню
Назад » » 2011 » Лютий » 2

2 лютого - День бабака

Традиційне народне свято День бабака відзначають сьогодні в Україні.
Цього дня прийнято будити бабака, який провів зиму у сплячці. Якщо звір не бачить своєї тіні і спокійно вилазить з нори, то весна буде ранньою. Якщо бабак бачить свою тінь і ховається назад в нору, то, за повір`ям, зима триватиме ще шість тижнів.
Хоча прогнози бабака справджуються менш ніж у половині випадків, цей старий спосіб прогнозу погоди давно переродився на народні гуляння, особливо в тих місцях, де живуть найбільш популярні в США бабаки.
Найзнаменитіший  з них - Філ із штату Пенсільванія – приніс своєму містові Панкссутон статус Світової столиці погоди. Провінційне містечко з населенням трохи більше 6 тисяч осіб, збирає до 40 тисяч гостей на костюмований обряд прогнозування весни.
В Україні День бабака проводять у Гайдарах на Харківщині та Львові.
Львів'яни вирішили розбудити свого пухнастого провісника Мишка на два тижні пізніше - на Стрітення Господнє, а харківський Тимко пішов на пенсію за віком. Львівський бабак Мишко торік промахнувся з прогнозом, і цього разу його розбудять 15 лютого. Опікуни гризуна пояснили, що вичитали в літературі, ніби наші предки будили бабаків саме у свято Стрітення, коли Весна з Зимою зустрічалися.
А у Харкові день прогнозів вирішили не переносити - бабака-синоптика розбудять, як і раніше, 2 лютого. Але це буде не відомий всім Тимко (він пророкував погоду 5 разів, помилився лише один раз), а молодий бабак.
Додав новини Shura1989
avatar
0
3
Бабак Тимко, який живе у Харківській області "не побачив" свою тінь і тим самим передбачив ранню і теплу весну.
avatar
2
2
Який милий!!! У американського дядька вгодований, ніби й не спав кілька місяців. Але як на мене, будити дику тваринку - знущання, а вірити тому, що вона перед галасливим натовпом поведе себе природньо - дурниця.
avatar
1
1
Щиро вітаю всіх з цим світлим та веселим святом!!!
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]