Меню
Назад » » 2011 » Березень » 19

81-й День народження української поетеси Ліни Костенко

Відома українська поетеса Ліна Костенко святкує сьогодні свій 81-й День народження. Народилася вона на Київщині, і вже у шкільні роки почала відвідувати літературну студію при журналі «Дніпро», який редагував Андрій Малишко.
Поезія – то все її життя. Вона живе у ній, і творить для неї. Від «Першого вірша, написаного в окопі» і до історичних романів — ось її поезія у всій багатогранності. Ліна Костенко сама по собі — «збагненна і незбагненна».
Аналізувати її поезію — справа неймовірно складна. Тут краще вдаватися до переказів і цитувань – адже для кожного її слова звучать по-своєму…
На публіці Ліна Костенко з'являється рідко, але писати не припиняє. Зовсім нещодавно вона публічно повернулася до свого читача після двадцяти років тиші і майже відлюдного життя.
Презентувала одразу кілька своїх новинок – свій перший прозовий твір «Записки українського самашедшого» та поетичну збірку «Річка Геракліта». За словами Ліни Василівни, до видання книги вибраних поезій її підштовхнула донька (письменниця Оксана Пахльовська), адже востаннє її вибрані поезії видавалися аж 22 роки тому!


Ніби виправдовуючись перед читачами, Ліна Костенко зізнається, що займатися виданням і презентацією поезії не мала часу, бо останнім часом «аж надто «вгрузла» в прозу». «Я багатоверстатниця, і працювала ці роки над кількома романами одночасно, а віршами видавала собі премію», – жартує вона.
Майже місяць тому, під час презентації збірки «Річка Геракліта» у Києві, Ліна Костенко сказала: «Якщо ми переживатимемо якісь дуже красиві речі, ми будемо сильніші, ми випромінюватимемо самодостатність свого сприйняття зовсім інакшого світу... Коли ти людям адресуєш добро, щось красиве в сприйнятті світу, вони ж тобі теж відплачують тим же. Давайте обміняємося цією позитивною красивою енергетикою і саме цим ми будемо сильніші».
Тож хочеться побажати видатній поетесі переживати побільше добра, краси і гармонії разом із здоровим та сильним духом суспільством!
Додав новини Shura1989
avatar
1
7
На сьогодні поезія- це інтереси досить обмеженого кола, молодь читає тільки те, що "заставляють" читати в школі, кожен може себе запитати, коли він востанє читав книгу, вже, не говорячи, про вірші...Якщо сьогодні подивитись на українських письменників, то вони не зовсім популярні, хоч цього не можна так і сказати, я думаю сьогодні нам достатньо тих великих імен, які існують в літератури, живемо минулим, не думаючи про сьогодні і про майбутнє, завжди було, що слава приходить тільки після смерті і після смерті всі починають розуміти, що втратили....
avatar
2
6
Ліна Костенко заслуговує поваги та цих щиросердних привітань=))))))
avatar
3
5
Ліна Костенко дуже талановита письменниця, побільше б таких людей. З Днем Народження=)))))))))))))))))))
avatar
4
4
Спини мене отямся і отям
така любов буває раз в ніколи
вона ж промчить над зламаним життям
за нею ж будуть бігти видноколи
вона ж порве нам спокій до струни
вона ж слова поспалює вустами
спини мене спини і схамени
ще поки можу думати востаннє
ще поки можу але вже не можу
настала черга й на мою зорю
чи біля тебе душу відморожу
чи біля тебе полум’ям згорю
avatar
3
3
Це моя улюблена поетеса! Обожнюю її вірші!!
1-5 6-7
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]