Меню
Назад » » 2010 » Грудень » 22

Адміністративна реформа - теорія чи практика???

16 грудня на сесії Олевської районної ради стало відомо, що адміністративна реформа не за горами. Вона вже розпочалася з верхів і плавно спускається донизу. Більшість чиновників вже почали хвилюватися про своє майбутнє. Але губернатор Житомирської області Сергій Рижук пообіцяв, що в рамках адміністративної реформи у державних органах влади не буде  скорочений жоден працівник, хоча днем раніше Віктор Янукович заявив протилежне.  
«Якщо центральний апарат влади скорочують на 50%, це не означає, що на місцях його теж треба скоротити на 50%. Адміністративна реформа – це не скорочення. Нам ніхто не збирається доводити контрольну цифру, скільки людей скоротити і за який період. Якщо хоч один державний службовець буде звільнений і влаштований у служба зайнятості, це буде мій особистий недолік», - сказав Сергій Рижук.
Губернатор пояснив, що на доручення президента планується уважно вивчити роботу всіх управлінь та апарату області з тим, щоб оптимізувати їх роботу.
«Якщо треба ліквідувати якусь структуру – вносьте пропозиції. Можливо, десь треба скоротити якийсь «нагляд», щоб не заважали бізнесменам працювати. А десь і розширити (орган управління), коли це стосується ринкових і земельних відносин. У нас не надлишок, а дефіцит кадрів. Проблема лише втому, як їх розставити?».
Зі слів Сергія Рижука, у Житомирській області 2974 держслужбовців, що «абсолютно небагато на мільйон і 274 тисячі нашого населення з його проблемами».
Як один з варіантів вирішення адміністративної реформи губернатор запропонував створення приватних аналогів державних структур:
«Ми повинні створювати робочі місця, можливо, із деяких державних служб робити приватні служби, не обов’язково щоб сиділи на бюджеті. А що є на цьому бюджеті? У нас три чверті державних службовців отримують 1100-1300 гривень у місць чистими. На них дихати не можна, не те, що нормально жити. А у нас 50% працівників із цих майже трьох тисяч отримує 1100 гривень. Ось вам відповідь, чому серед працюючих у державних структурах жінки складають 65%, а чоловіки тільки 35%».
Голова Житомирської обласної ради Йосип Запаловський пообіцяв розпочати оптимізацію кадрового потенціалу з апарату облради.
«Проаналізувавши штатні розписи інших обласних рад, я побачив, що у виконавчому апараті однієї працює 100 чоловік, іншої - 50. Тому я налаштовую своїх колег з органів місцевого самоврядування також зайнятися оптимізацією штатного потенціалу, і ми вам у цьому будемо допомагати. Так не може бути, що у одного міського голови 6 заступників, у іншого 3. Звичайно, рішення ви приймаєте самі, але це бюджет, кошти людей. Тому я почну цю  оптимізацію з апарату обласної ради, хоча мушу визнати, що мої попередники економно витрачали кошти на утримання цього апарату. У нас він не такий вже й роздутий. Але все одно певна оптимізація буде», - сказав він, додавши, що за кожною штатною одиницею рада і адміністрація бачитиме долю людини та її сім’ю.
Сергій Рижук пообіцяв підготувати для президента України «сміливі пропозиції щодо серйозної раціоналізації і розстановки кадрів».
Губернатор області дав завдання начальникам рад, управлінь та структурних підрозділів всіх рівнів протягом двох тижнів, до Нового року, надати пропозиції стосовно рівня підпорядкованості структурних підрозділів Житомирської області. Додав новини Shura1989
avatar
3
21
ага...люди их чесным трудом зарабатывают...А деньги тратят попусту...Воруют с Держказны!!!!(((Грусно
avatar
2
20
Державні структури, зачасту, займаються просто розподілом державних коштів, а не питаннями розвитку регіону чи якимись конкретними економічними питаннями. Гроші поділить будь-хто, їх спочатку заробити треба.
avatar
0
19
Да, таке сумне наше сьогодення... cry cry cry
avatar
2
18
Всеравно еще досих пор ни одна роженица там не родила!!!!!!
То какой толк с тово что ево открыли?
avatar
2
17
Бачив нашого губернатора коли він відкривав пологовий будинок - А толку с этого показушного открытия???? Всеравно еще досих пор ни одна роженица там не родила!!!!!! dry dry
1-5 6-10 11-15 16-20 21-21
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]