Меню
Назад » » 2011 » Травень » 15

Автопробіг «Ніхто незабутий, ніщо незабуте»

В рамках місячника оборонно-масової роботи та 66-ї річниці Дня Перемоги, за ініціативи обласної організації Товариства сприяння обороні України 5 травня відбулася обласна акція «Ніхто незабутий, ніщо не забуте», в ході якої відбувся автопробіг до спаленого під час війни села Копище з маршрутом Житомир-Коростень-0лєвськ- Копище. В автопробігу брали участь голови районних, міських організацій оборонно масового товариства, директори спортивно-технічних клубів, автошкіл представники громадськості та ветерани.

В Житомирі на площі Перемоги та в Коростені до пам'ятника воїнам - визволителям учасники автопробігу поклали квіти та вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. За тим колону з 20 автівок і понад 70 учасників сіллю-хлібом зустріла Олевщина.
В Олевську до пам'ятника загиблих воїнів- афганців та до монументу воїнів - визволителів на алеї слави відбулося покладання квітів. На Соборній площі біля братської могили від імені всіх жителів Олевщини гостей свята привітали голова РДА А.В.Дяченко та голова міської ради А.В.Повар.Потім автоколона з учасниками акції, прикрашена прапорами України, попрямувала в легендарне село Копище - місце з трагічною історією. 13 липня 1943 року фашисти повністю спалили село. Усі 360 хат перетворилися на згарища. У жахливому полум'ї загинуло близько 2887 жителів з яких 1347 - дітей віком до 12 років.
Біля братньої могили - меморіалу спаленим і розстріляним жителям в с. Копище на урочистий мітинг-реквієм світлої пам'яті полеглих жителів села і всіх тих, хто захищав Батьківщину в роки війни зібралося все село: маленькі діти, школярі, сивочолі ветерани, молоді люди. Сльози радості і водночас смутку блищали на щоках ветеранів війни, котрих залишилося всього шість. Багато теплих слів було сказано на їх адресу того дня. На мітингу виступили: голова обласної організації ТСОУ, безпосередній ініціатор проведення даної акції, полковник М.О. Ніколусь, голова районної організації ТСОУ В.І.Жавіно, заступник    голови    РДА О.С.Ковальчук, голова районної ради ветеранів і праці Н.Т.Ничипорчук та сільський голова М В.Михалець.

Уривки із поеми «Копище» Ольги Пилипчук прочитали школярі сільської школи, а вчителька Копищанської ЗОШ І-ІІІ ст. Тетяна Гайченя заспівала пісню про світлий день Перемоги. Вічною пам'яттю в серцях відізвалася хвилина мовчання. До підніжжя пам'ятника було покладено квіти, військовим салютом вшановано пам'ять загиблих Пам'ять про жертви полеглих у роки війни, ратний і трудовий подвиг копищенців зобов'язує нас усвідомити, яку ціну заплачено за мир, за можливість наступним поколінням жити, народжувати і виховувати дітей.

Після урочистого мітингу гості відвідали музей бойової слави с.Копище, прикордонну заставу «Копище», де ознайомилися із щоденним життям прикордонників
Зустріч на гостинній поліській землі завершилась смачним обідом якій організувало в їдальні «ОРСу» для гостей та учасників автопробігу керівництво Олевської організації ТСОУ.


з газети "Незалежна" від 12.05.2011
Додав новини news_kor
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з іншими.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]