Меню
Назад » » 2015 » Березень » 27

Бурштин на території Олевського району

Впродовж останнього року на території Олевського району значного поширення набуло незаконне видобування бурштину – корисної копалини загальнодержавного значення, що є дорогоцінним камінням органогенного утворення.
Видобування бурштину, здійснюється способами, що завдають шкідливого впливу на стан земель та родючість ґрунтів, що призводить до непоправного псування земель, в тому числі земель сільськогосподарського призначення, які входять до складу земельного фонду України.

У 2014 році прокуратурою району направлено до Олевського районного суду 3 обвинувальних акти, за результатами розгляду яких 8 осіб визнано винними у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України.

За розглядом одного з обвинувальних актів Олевським районним судом, у минулому році, 32-річного мешканця Рокитнівського району, Рівненської області визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України та призначено покарання у виді штрафу в розмірі п’ятсот п’ятдесят неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає дев’ять тисяч триста п’ятдесят гривень.

Так, у жовтні 2014 року поблизу с. Замисловичі, Олевського району,
вказана особа, порушуючи законодавство України, самовільно без отримання спеціального дозволу на користування надрами, без акту, що засвідчує надання гірничого відводу, без оформлення в установленому законом порядку права на земельну ділянку, за допомогою саморобної мотопомпи, шляхом гідророзмиву ґрунту видобувала каміння, яке відповідно до висновку гемологічної експертизи є необробленим бурштином, що відноситься до корисних копалин загальнодержавного значення і є дорогоцінним камінням органогенного утворення.

  Додав новини vitol
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з іншими.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]