Меню
Назад » » 2011 » Червень » 1

Бути чи не бути пам'ятному знаку?...

На четвертій сесії Олевської районної ради перед депутатами зі зверненням виступили представники комуністичної партії. Депутати-комуністи вимагали скасування прийнятого 28-го лютого 2011 року четвертою сесією Олевської міської ради рішення «Про надання згоди на встановлення в місті Олевську пам’ятного знаку з нагоди 70-річчя Олевської республіки».

Зі слів протестуючих, встановлення пам’ятного знаку є фактичним вшануванням командуючого УПА – «Поліська Січ» Т. Бульби-Боровця, агента іноземної розвідки, прислужника фашистських окупантів, діяльність якого принесла горе, страждання і смерть не тільки бійцям Червоної Армії, а й тисячам мирних жителів Поліського краю та суперечить Закону України від 20.04.2000 року «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.».Але поруч з тим, сам Закон та діяльність Червоної Армії є такими неоднозначними, як і звернення комуністів. Справа в тому, що рішення про надання згоди на встановлення в Олевську пам’ятного знаку з нагоди 70-річчя Олевської республіки ухвалила більшість депутатів майже одноголосно. Окрім того, напередодні 9 травня, комуністи зверталися з аналогічним зверненням до депутатів міської ради з проханням переглянути та скасувати своє ж рішення. Проте думка депутатів Олевської міської ради була однозначною та непохитною – звернення депутатів-комуністів не було підтримано.

Але на сесії Олевської районної ради з 42 присутніх на засіданні депутатів 36 підтримало звернення комуністів, лише 3 проти і стільки ж утрималося від голосування. Завтра, 2 червня, відбудеться сесія Олевської міської ради, де можливо, і вирішиться доля пам’ятного знаку з нагоди 70-річчя Олевської республіки.

Додав новини news_kor
avatar
3
5
СРСР теж був союзником Гітлера і навіть разом з ним напав на Польщу.а потім святкували перемогу в Бресті разом.Просто німцям,як і росіянам,незалежна Україна була не потрібна.Німці почали проводити політику терору проти націоналістів ще в 1941 році.В Бабиному Яру була страчена Олена Теліга,Бандеру посадили в концтабір,а Бульба почав партизанську боротьбу проти гітлерівців.ОСЬ НЕ просвободівська книжка:Січ Тараса Бульби в Олєвську.Написав її Олексій Опанасюк-автор "Копищанської трагедії"-член Спілки письменників України,бувший комуніст.
avatar
1
8
Помер декілька днів тому.
avatar
-3
4
Памятник не поставлять тому, що Бульба-Боровець - командуючий УПА, а УПА, як відомо, були союзниками фашистської Німеччини і Гітлера, а Гітлеру ж пам'ятник ще ж ніхто не поставив навіть у Німеччині!!!

Тому Тарасик вихідний!!!

Хоча, особисто я, не проти, щоб поставили пам'ятник, але не заради якихось політичних міркувань, а просто, щоб їхали люди по варшавці і читали: Олевськ колись був окремою республікою!!!
avatar
2
7
Так і буде - пам'ятник Олевській республіці. А з Гітлером дружив Сталін, не Бульба-Боровець. Тарас сидів в концтаборі.
avatar
1
2
Як обридли ці комуняки. Тарас Бульба-Боровець - агент і прислужник? Загинуло тисячі поліщуків? Брехуни нещасні. Так не знати та не шанувати власну історію. Лєнін знищив 5 мільйонів - йому пам'ятники. Тарас боровся за Україну - агент? Олевські друзі, звертаюсь до вас. Є гарне видання: Сергій Стельникович. Український національний рух опору Тараса Бульби-Боровця:історичний нарис. - Житомир, "Полісся", 2010 р. Напишіть мені адресу, на яку вислати книгу - там вся правда про Бульбу-Боровця. Базується на архівних документах. Даруйте комуністам, я ще вишлю. Я місцевим комунякам пропонував - не хочуть. Навіть безкоштовно. Бо правда там. Подивіться тут http://www.istpravda.com.ua/reviews/2011/05/31/41194/view_print/
avatar
-2
3
А чому саме ТАМ правда, а у інших виданнях, НЕ просвободівських, пишуть брехню???
avatar
2
6
Сергій Стельникович - кандидат наук, житомирський історик, уродженець Овруччини. Абсолютно позапартійна людина. Якщо я кажу що це гарна книжка, то до чого тут "Свобода"? Ви не бачили, а починаєте стверджувати. Це величезна фундаментальна наукова праця, побудована на архівних документах. Це не художній твір з баченням ситуації автора.
avatar
1
1
Давайте краще відміним жовто-блакитний прапор і тризуб,а 4-х президентів України обявим агентами Кремля і Вашингтона.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]