Меню
Назад » » 2010 » Жовтень » 28

Це потрібно відчути.

Батьківщина-Мати — монументальна скульптура в Києві, розташована на високому правому березі Дніпра на території Національного музею історії Великої Вітчизняної війни . Відкрита в 1981 році.
Автор монументу — народний художник СРСР скульптор В.З.Бородай.
Спочатку пам'ятник замислювався як символ не Батьківщини, а Перемоги, проте назва «Батьківщина-мати» увійшла до ужитку майже відразу ж після зведення.
Перший проект «Батьківщина-Мати» розробив ще в 1970-х скульптор Євгеній Вучетич, але спорудженя почалося набагато пізніше. Коли в 1974-му році Євгеній Вучетич помер, поект взяв на себе український скульптор Василь Бородай. Український архітектор змінив проект скульптури і почав його будівництво.
Спочатку передбачалося, що на постаменті підноситиметься 80-метрова бронзова з позолотою фігура жінки. Біля підніжжя статуї з 30-метрової висоти повинен був текти до Дніпра водоспад, з обох боків якого воїни форсували річку.
Статуя ліплена із образу борзнянки, скульпторки Галини Никифорівни Кальченко.
9 травня 1981 року відбулося гучне відкриття монументу, сам Леонід Брежнєв приїхав на відкриття стометрової киянки. «Батьківщина-Мати» стала новим символом Києва.
В 1987 році над Києвом пронісся сильний ураган, але статуя залишилася неушкодженою.
Влітку 2002 року був дозволений підйом екскурсантів на майданчики відмітки 36 метрів і 92 метри. Проте після того, як в квітні 2003 року молодий чоловік впав з верхнього майданчика і розбився, доступ туристів був обмежений.
В 2009 році почата реставрація споруди.
Цікаві дані.
Загальна висота монументу з постаментом — 102 метри.
Висота скульптури «Батьківщина-Мати» (від п'єдесталу до кінчика меча) — 62 метри.
В одній руці статуя тримає 16-метровий меч вагою в 9 тонн,а в іншій — щит розміром 13 на 8 метрів з гербом СРСР (вагою в 13 тонн).
Вся споруда — суцільнозварна і важить 450 тонн.
Сам каркас починається на глибині 17,8 метра (від входу в музей). На цю глибину йде бетонний колодязь діаметром 34 метри.
На щиті «Батьківщина-Мати» має оглядовий майданчик.
В середині скульптури знаходяться два ліфти: Один з ліфтів піднімається з дев'ятьма зупинками до самої "голови" «Матері-Батьківщини», в якій є люки і технічні майданчики. Можна піднятися в "руку" з щитом і в іншу - з мечем. Там теж є монтажні майданчики.
На найвищій точці меча є спеціальний пристрій для гасіння коливань вітрового навантаження.
І лише цього року вдалося владнати всі питання і по-новому відкрити підйом на 92 метрову висоту. Перед вами відкриється неймовірний вид на Києво-Печерську Лавру, Дніпро, Національний ботанічний сад, Лівобережжя. Та взагалі багато чого можна буде побачити з такой висоти, бо навіть з постаменту висотою 36 м. видно пригород Києва - Вишгород. Любителі екстриму мають також унікальну можливість побачити Батьківщину-мати з середини. По дорозі на щит Ви будете підійматись на 3-х ліфтах, 2 з яких є похилими. Перший з них схований в постаменті, а 2-й в руці Батьківщини-мати. Піднімати будуть по двоє. Обмеження на підйом наклали на вагітних, літніх людей, діти до 12 років. Підйом займе 25 - 30 хв. перебування на щиті - 10 - 15 хв. Від побаченого дух захоплює!
Раджу всім завітати, краще всього на вихідних.
До речі, шановні олевчани, таке задоволення коштує 200 гривень, але повірте, воно того варте. Додав новини Shura1989
avatar
1
6
коли?якщо не секрет..Мені туди вже хочеться))
avatar
2
5
ммм....я б хотІла туди..=)
avatar
2
4
l1bredim... поїдемо. там дуже класно
avatar
0
3
Ммм....Поїздка..Можливо,можливо)
avatar
2
2
Пропоную організувати поїздку
1-5 6-6
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]