Меню
Назад » » 2015 » Вересень » 26

ДАІ попереджає: водіям категорично забороняється користуватися телефоном за кермом

Увагу концентрують на смузі руху, а периферійну інформацію ігнорують.

Згідно з Правилами дорожнього руху, водіям категорично забороняється користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання).

Відповідальність за порушення заборони користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці, визначається статтею 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а відтак карається штрафом від 425 до 510 гривень. Якщо при цьому виникне аварійна ситуація, штраф може збільшитися до 850 гривень, а порушника можуть позбавити права керування транспортними засобами на термін від 6 до 12 місяців.

Водночас закон не забороняє користуватися пристроями hands free, оскільки водій має можливість керувати транспортним засобом, використовуючи обидві руки (провідні та Bluetooth-гарнітури, навушники тощо).

«Керувати автомобілем та розмовляти по мобільному телефону водій не має права за будь-яких обставин, – каже начальник УДАІ УМВС України у Волинській області Андрій Бондарук, – Водій несе відповідальність не тільки за себе, але й за безпеку оточуючих. Тому завжди потрібно пам’ятати, що безвідповідальність на дорозі призводе до невиправних трагедій».

Джерело: BusinessUA.Com

Додав новини vitol_kor
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з іншими.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]