Меню
Назад » » 2011 » Червень » 7

Дизель-поїзди збиткові, але ще рік ходитимуть

Минулого тижня в Олевську тільки й розмов було, що про відміну дизелів, а заодно, нібито, ще й львівського поїзда. За чутками, регулярність курсування дизель-поїздів мали суттєво скоротить, львівський - відмінити на час ремонту колії, а згодом, можливо, теж відмінити.

За роз'ясненнями ми звернулися до начальника залізничних перевезень станції Олевськ Л.В. Терещук. Вона повідомила, що, хоча ніяких офіційних документів з цього приводу не отримувала, дане питання дійсно вивчалося дирекцією залізничних перевезень. Оскільки з 29 травня щорічно уводиться новий графік руху пасажирських поїздів на рік, під цю дату збиралися "підтасувати" і прогнозовані нововведення, за якими дизель-поїзд "Коростень - Олевськ" мав прибувати в Олевськ один раз на день о 11.05 год. та відправлятися у зворотному напрямку о 11.32 год. Щодо потяга "Київ - Львів", то дійсно, 8 і 9 червня його не буде у ходу в зв'язку з ремонтом колії, про що пасажирів поінформовано оголошенням на залізничному вокзалі.Приміські дизель-поїзди збиткові - це знають усі. Список пільговиків, серед яких ветерани війни і праці, пенсіонери, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЄС, інваліди, діти-сироти та діти з багатодітних сімей, загалом включає 39 категорій. Студенти, як відомо, користуються 50% знижкою, а працівники залізниці підвозяться приміським транспортом на роботу безкоштовно. Таким чином, за даними районного управління праці та соціального захисту, яким з Коростенською дирекцією залізничних перевезень укладено договір про оплату перевезень пільгових категорій пасажирів, щомісячний об'єм перевезень пільговиків виливається у суму близько 25 тис. грн. Кошторисом же на 2011 рік передбачено всього 75 тис. грн. відшкодування. Станом на 1 травня 2011 року ці кошти уже були повністю витрачені.Як свідчать спеціалісти районного управління праці та соціального захисту населення, з цього приводу райдержадміністрацією регулярно надсилаються листи до облдержадміністрації та обласного фінансового управління, питання знаходиться на контролі.
Стосовно захисту прав пасажирів, то й справді, приміські поїзди сьогодні - найдешевший і найдоступніший транспорт, позбавившись якого, тисячі громадян втратять можливість пересування. А якщо втрачає залізниця, то, напевно, знову прийшов час переглянути вартість проїзду.
Що вирішила влада стосовно коштів для покриття витрат залізниці сьогодні - невідомо, проте, напевно, врахувавши численні звернення громадян та місцевих рад, до 29 травня 2012 року прийнято рішення дизель-поїздів не відмінять, графік руху їх залишити таким, як s був. Зміни графіку, якщо таке трапиться, могтимуть бути пов'язані з облаштуванням колії під швидкісні поїзди на напрямках Київ - Коростень та Коростень - Новоград-Волинський.з газети "Новини Олевська" від 3.06.2011

Додав новини news_kor
avatar
3
4
Я вважаю, що краще зробити для пільговиків пільговий білет - 50%, так як студентам, а то і вправду в дизелі в основному "туди-сюди" катаються старенькі бабки. Якщо встановити їм 50% від вартості повного білета, вони всеодно будуть їхати на Коростень дизелем, а не автобусом за 20 грн в одну сторону. Так і залізниця не збанкрутує, і люди не будуть йти на крайні заходи. Бо те, що вони зроблять дизель раз на добу, ні в які рамки не лізе: заїхати на Коростень можна в обід, а повернутись додому лише наступного дня? Так неможливо добратися ні до Житомира, ні до Києва.

Якщо вже і робити дизель раз на добу, то на мою думку, варто зробити так:

4.45 - Олевськ-Коростень
18.45 - Коростень-Олевськ ---

так людям буде набагато зручніше: тим, хто їде далі за Коростень, і тим селянам, які працюють у Коростені.
avatar
2
6
Цілком згодна з таким графіком, але в п"ятницю ще і на вечір залишити.
та і про 50% білет правильно! цілком згодна з такою думкю!!!
avatar
2
3
Yanochka1995, якщо ще 39 категорій пільговиків відмінити, тоді простим людям, тим же пільговикам, для яких дизель-поїзди і є одним із головних видів транспорту, взагалі нічим (а вірніше Ні ЗА ЩО) буде їздити!
avatar
1
5
ну яка б не була б моя думка, всеодно нічого не зроблять путнього. хай хочаб зменшать пільги. пільговики те і роблять що їздять туди-сюди.
є ж і такі які "на халяву" зайцями їздять без будь-яких пільг. це ж неправильно. в мене просто нема слів
avatar
5
2
Звісно, найлегше угробить неприбуткове до кінця, ніж спробувати вивести з кризового стану...
avatar
5
1
Якщо відмінять дизель, то що ж буде?
Краще відмінити ті "39 категорій пільговиків", ніж відмінити дизель. Навіщо показувати їншим країнам, що держава піклується про своїх громадян, якщо це неправда!? Як по їхньому будуть їхати з навчання студенти? Не всі батьки мільйонери! На автобус не всі батьки можуть посадити дитину і відправити на навчання! Зарплати мізерні, а вони і найдешевший транспорт хочуть забрати. Це ж повний дібілізм!

І для чого дизель відмінити ввечері.
Хоча б залишили в п"ятницю.
Я просто в шоці!!!
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]