Меню
Назад » » 2011 » Березень » 9

Донецький «Шахтар» в другому матчі 1/8 фіналу Ліги Чемпіонів розгромив на своєму полі італійську «Рому».

З перших хвилин матчу гру в свої руки взяла «Рома». Команда гостей позбавила донеччан володіння м'ячем і постійно гостро проривала оборону противника. Найбільшою активністю в італійському клубі відрізнилися Родріго Таддєї і Мазко Боррьелло. Перший регулярно «розрізав» лівий фланг оборони гірників, а другий нав'язував боротьбу центральним захисникам. Один з гострих випадів римлян завершився небезпечним штрафним, проте м'яч від удару Ріїзе просвистів поряд із стійкою воріт Андрія Пятова.

Що ж до «Шахтаря», то команда йшла в атаку переважно використовуючи правий фланг, який був найуразливішим у римлян. Основний захисник італійців Кассетті відбував дискваліфікацію із-за  перебору жовтих карток, так що тренерові гостей Вінченцо Монтеллі довелося покладатися на номінального центрального захисника Бурдіссо. На жаль для тренера «Роми», аргентинець раз у раз провалювався.
Перший гол в зустрічі був забитий на 18-ій хвилині. Спочатку помаранчево-чорним вдалася блискуча контратака: Вілліан промчав по флангу і заробив кутовий, який, власне, і привів до гола. Основну помилку в обороні гостей допустив Бурдіссо, що дозволив зробити Вілліану простріл в штрафну площу. Передачу бразильця в блискучому стилі п'ятою замкнув Томаш Хюбшманн.

Пропущений м'яч значно підбадьорив римлян, і вони всіма силами понеслися в атаку. Тиск на ворота Пятова зростав з кожною секундою, проте до ударів справа не доходила. Величезна територіальна перевага «Роми» виражалася лише кількістю гострих подач та кутових. Один з таких епізодів закінчився для гірників серйозним нервуванням.
Після подачі кутового Мхитарян у власній штрафній завалив Боррьелло. Звичайно, це не могло залишитися непоміченим таким дослідним суддею, як Ховард Уебб. Англієць упевнено вказав на позначку і виписав Генріху жовту картку. Вирок судді взявся виконувати сам постраждалий. До вболівальники Роми вселилася надія, вони звелися на ноги. Проте, римлянам радіти в цьому поєдинку не судилося. Удар Марко Боррієлло без всяких зусиль парирував Андрій Пятов.
Судячи з усього, саме не забитий одинадцятиметровий став тією останньою краплею, яка зламала «Рому». Після нього італійці почали серйозно нервувати, що вилилося у величезну кількість фолів. «Шахтар» навпаки, поступово почав перехоплювати ініціативу. Остаточно обірвав всі надії гостей головний арбітр матчу, який в кінцівці першого тайму показав Філіппу Мексесу червону картку за дві набрані жовті. Перша половина зустрічі так і завершилася з мінімальною перевагою гірників.

Другий тайм кардинально відрізнявся від першого, але про все по порядку. Почався він із заміни у складі Роми: замість, напевно, найгострішого гравця римлян Таддєї на полі з'явився молодій Алесандро Розі. Темп помітно знизився, що, втім, не перешкодило командам обмінятися небезпечними моментами, проте в обох випадках на висоті були голкіпери: Пятов впорався з пострілом Боррьелло, а Доні відобразив удар Мхитаряна.
«Шахтар» після деякого розслаблення на початку другої половини швидко повернув хід зустрічі під свій контроль. Помаранчево-чорні діяли розкуто, впевнено переходячи центр поля. Швидконогі бразильці без зайвих зусиль розправлялися з фланговими захисниками Роми.
Тотальна перевага Шахтаря втілилася в забитий гол на 58-ій хвилині. Неймовірний по красі удар вдався Вілліану. М'яч відскочив до нього після подачі кутового. За відсутності опору з боку захисників бразилець прийняв м'яч, підробив його і точно пробив в дев'ятку. Рахунок став 2:0.

Після другого гола психологічний настрій «Роми» був не найкращий. Донеччани повністю оволоділи ініціативою і дозволяли «вовкам» лише поодинокі переходи на свою половину поля. До кінця зустрічі наші встигли ще раз засмутити італійських уболівальників. Едуардо скористався неузгодженістю захисників і з легкістю переграв Доні. Фінальний свисток зафіксував на табло рахунок 3:0 на користь гірників.
«Шахтар» знову впевнено перемагає в найпрестижнішому футбольному змаганні Європи. Жеребкування наступного раунду змагань відбудеться в п’ятницю. Саме цього дня ми дізнаємося нового суперника і разом шалено будемо підтримувати українську команду.