Меню
Назад » » 2011 » Червень » 6

Кам'янка вперше відзначила день села

Сучасне село: асфальтовані дороги, сучасні уквітчані оселі, гарно одягнені, радісні люди... Але чи завжди воно було таким? Чи завжди на обличчях його жителів грала весела усмішка і променилися радісно очі?
Давайте заглянемо в історію, повернемося у ті далекі часи коли виникло село і поговоримо про сучасну Кам'янку.
Кам'янка - село Житомирського Полісся, розташоване на березі річки Уборть за 12 км від районного центру м. Олевська. Центр сільської ради. Населення - понад 1500 чоловік близько 500 дворів...
Раніше село іменувалося Довгосілля, в архівах вперше згадується ще у 1694 р. Тоді село належало польському підданому Олександру Немиричу. В 1930 р. с. Довгосілля було перейменовано в с. Кам'янка. У 1936 -1937 р. будується двоповерхова школа та клуб.
Мирне життя, яке панувало в селі порушила друга світова війна. В поліських і лісах розгорнулась партизанська боротьба куди влилися і десятки жителів села.Багато кам'янчан захищали Батьківщину на фронтах ВВВ, за героїчні діла нагороджені орденами і медалями. Справжній героїзм у боротьбі з німецькими загарбниками виявив учитель місцевої школи Володимир Микитович Хільчук.
Війна завдала великих збитків, але односельчани об'єдналися і гуртом відбудовували громадське і особисте господарство села.

В даний час на території сільської ради є середня школа, Кам'янське лісничество, с/г підприємства - СТОВ «Світанок» і ПСП «Кам'янське», лікарська амбулаторія, відділення поштового зв'язку і дев'ять торгових точок, будується нова церква.

22 травня 2011 р. в селі Кам'янка вперше відзначено «День села», яке започаткував новий голова сільської громади - Яків Миколайович Осипчук. Радісне свято зібрало багатьох односельчан, які прибули звідусіль. До села завітали: голова Олевської РДА А.В. Дяченко, Олевський міський голова А.В. Повар, уродженці села - голова Олевської районної ради М.А. Харченко, заступник начальника відділу безпеки ДПА Житомирської області Ю.Я. Козловець, начальник Олевського відділення Луганської ДПІ, В.Я. Козловець, працівник Олевської міської ради М.М. Пилипчук та інші.

У чудовий весняний сонячний день, на свято Миколи - і свято села було чудовим! Радістю для дітей було те що, до села завітали атракціони, проводилися змагання з вільної боротьби на кубок сільської ради, різноманітні конкурси. Справжнє захоплення у присутніх викликав конкурс «Щедрий стіл»: на сільському стадіоні були виставлені кулінарні вироби, приготовлені працівниками дитячого садочку, сільської ради, амбулаторії, школи, пошти та магазину «Зустріч». Після проведеної «дегустації» смаковитих блюд, сервіровки столу журі визначило найкращих: перше місце у кулінарному конкурсі здобули "кулінари" школи: друге - амбулаторії, третє - дитячого садочку.Чимало «шедеврів> народного мистецтва можна було побачити на виставці декоративно - народного мистецтва, де зразки своїх вишивок представили народні майстрині: Н.І. Павленко (пенсіонерка, найстаріша жителька села), Л.Г. Вознюк (пенсіонерка), О.М. Ничипорчук (ПП «Світанок»), К.О. Осипчук (тех. працівник школи), З.М. Лисицька (вчитель молодших класів). Виставку прикрашала, оздоблена вишитими роботами українська хата, із старинною луб'янкою, в якій виколихували діточок, прядкою, на якій пряли пряжу з льону для виготовлення домашнього полотна, старою піччю, вишитими подушками та дитячими іграшками. Родзинкою виставки стали картини із солоного тіста, виготовлені Оленою Козловець.
На відкритій сцені відбувся концерт учасників сільської художньої самодіяльності. Весь день лунала музика, звучали пісні про село - «Моє рідне село», «Рідний край», «Зеленеє жито». Глядачі стали свідками танців, вокальних ігор «Ой коли ж ми поберемось», «Чи ти чув миленький», «Ой у полі три тополі».
Свято села, яке подарувало людям багато позитивних радісних емоцій, закінчилося святковим феєрверком у вечірньому небі.

з газети "Незалежна" від 26.05.2011
Додав новини news_kor
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з іншими.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]