Меню
Назад » » 2011 » Квітень » 9

Місячник для всіх

До міської ради надійшла заява обурених мешканців техпромівського мікрорайону, у якій вимагалося якнайшвидше вирішити питання розміщення смітника, бо "сміття розноситься вітром і собаками по всьому мікрорайону, де граються наші діти та присутній неприємний запах від відходів".
Скажемо так: її зміст, як, власне, і сама заява лежить у дещо іншій площині, аніж здається декому на перший погляд. А саме - не у виробничих, а у людських стосунках, налагодженні добросусідських взаємовідносин, організації самоуправління співмешканців. Можна скільки завгодно кивати на владу, яка, бачиш-но, не ходить за кожним віником і не підмітає, не ремонтує, не надає, і ще багато чого "не".... Влада справді не досконала, бо вона - частина цього суспільства. Але її основне завдання - організувати процес, виходячи із можливостей. Хіба не це було зроблено ще у 2008 році, коли тема сміття стала найактуальнішою? Потрібно подякувати за це і тодішньому складу депутатів, і міському голові, і керівництву ПП "Будпослуги", які разом узялися розв'язати цей клопіт. Відверто кажучи - прибирання та утилізація сміття, утримання сміттєзвалища у такому вигляді, як сьогодні, має багато недоліків. Усім їм є свої причини, які у багатьох випадках зводяться до банальної нестачі коштів. І жителям міста, перш ніж ставити вимогу про що б то не було, варто задати питання самому собі: а що зробив я особисто, чи заплатив за цю послугу? Частіше всього - ні, бо сміття - не електрика і не зв'язок, які за несплату відключать. Тут можна і обійтися або викинути у найближчий лісок. Проте приходить час, і терпець уривається. І це добре, що ініціатива у даному випадку пішла знизу. Бо "зверху" вже робилося немало, та складалося враження, що це потрібно самій владі. Інакше як можна трактувати спалення огорожі і знищення смітника, виготовленого ОПТМ для техпромівського мікрорайону по вулиці Промислова ще у 2009 році? Винуватців й досі не знайдено, хоча вони усім відомі -це ті самі жителі мікрорайону.
31 березня, на другий день після отримання заяви, із мешканцями мікрорайону зустрічалися заступники міського голови В.В. Колбасюк, С.В. Мельник, головний інженер ОПТМ О.М. Головенко, інженер ДП "Будпослуги-2" П.О. Козловець.
Не буду передавати змісту усього почутого і побаченого - більшість із озвученого лежить саме у тій площині, про яку йшлося на початку статті. Хоча декілька штрихів заслуговують на увагу. По-перше, на час зустрічі, сміття на звичайному місці не було - два причепи його вивезла Тепломережа, яка наводить лад у місті у рамках місячника по санітарній очистці Олевська. По-друге, у центрі мікрорайону обабіч спортивної площадки височіла піраміда із дров - напевно, "рідна сестра" тієї, що на протилежному боці міста. І, по-третє, у двох різних кутках площадки "сором'язливо" притулившись до дерев'яних альтанок, стояли знайомі урни із ледь помітним написом "Чисте місто". Не так давно ми наводили статистику, скільки урн було встановлено, скільки розбито та зникло. Отже, принаймні дві поміняли адресу, але все-таки приносять користь у іншому місці.
На тій зустрічі мешканцям було запропоновано декілька варіантів вирішення проблеми, у першу чергу ті, що вже випробувані часом: виставляти сміття у мішках або збудувати новий смітник у іншому місці. У обох варіантів виявилося майже порівну як прихильників, так і противників. Зійшлися на тому, що спочатку проведуть суботник по прибиранню території, тоді й договоряться.
На другій зустрічі, що відбулася 4 квітня, на охайному подвір'ї, де залишилася лише піраміда дров, єдиної думки ми так і не почули. Врешті-решт більшість дійшла згоди проекспериментувати впродовж квітня, виставляючи мішки двічі на місяць згідно графіку. Будемо сподіватися, що процес, який жителі ініціювали самі для себе, за допомогою влади, почне приносити свої результати і в інших питаннях благоустрою.
І на завершення - про замітку в газеті "Зорі над Убортю" № 13 за 01.04.2011 року під рубрикою "Відверто про наболіле". Перш за все хочеться порадіти за колег, які нарешті почали шукати і висвітлювати проблемні теми, принаймні, у Олевську. Як, сподіваюся, переконалися читачі, "відповідні служби" готові прийти на допомогу тим, хто спочатку не байдужий сам. І, нарешті, може у цьому контексті вирішиться доля колишнього ВП ЖКГ, відповідальність за яке повністю лежить на РДА? А районна рада разом із сільськими та селищними радами візьметься наводити лад у всіх навколишніх лісах та канавах? Місячник-бо триває...

з газети "Новини Олевська" від 8.04.2011
Додав новини news_kor
avatar
2
1
Хотілося б, що дана публікація, а правильніше її головна думка, змусить задуматися кожного жителя Олевщини, і разом з тим допоможе змінити життя на краще
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]