Меню
Назад » » 2011 » Травень » 14

На 1000 гривень можуть намалювати Куліша, а скасування копійок накрутить інфляцію

В Україні обговорюють топ-новина від Нацбанку - про те, що в країні може з'явитися нова, найбільша купюра - номіналом 1000 гривень. Про це, нагадаємо, повідомив заступник голови НБУ Володимир Кротюк, уточнивши, що поки це питання тільки вивчається, і коли буде ухвалено рішення - сказати складно.

Навіть те, чий портрет буде зображений на ній, є таємницею. Дизайн купюр розробляють художники банкнотно-монетного двору, прізвища яких не афішуються з міркувань держбезпеки. Але один з можливих варіантів - портрет драматурга Пантелеймона Куліша (на фото). Як роз'яснив нам джерело в НБУ, таку купюру в презентаційному варіанті, тобто без вказівки номіналу, Нацбанк випустив в 2008 році. У 90-х роках художники пропонували зобразити на «тисячі» митрополита Петра Могилу, але його не затвердили.

ДЛЯ ЧОГО ТИСЯЧА? «Думаю, що обтічне заяву Кротюка - це підготовка громадської думки, а тисячні банкноти вже щосили друкують і введуть в обіг через 1-2 місяці», - вважає джерело в банківських колах. Аналітик МЦПІ Олександр Жолудь стверджує, що поява більш великої купюри, ніж нинішні гривні, обумовлено економічно: «За 14 років після введення в обіг гривня подешевшала на 80%, тому цілком логічно віддрукувати 1000 гривень».

Втім, в народі, як зазвичай буває при введенні нових великих купюр, відразу пішли розмови, що, мовляв, тепер почнуть друкувати гроші і ціни зметнуться вгору. Наприклад, у 2006 році, коли ввели 500 гривень, інфляція була 11,6%. А, приміром, у 2008-му, коли нових грошей не друкували, інфляція стрибнула до 22%.

БЕЗ КОПІЙОК. Також Кротюк вважає, що назріла необхідність вилучити з обігу монети номіналом 1 і 2 копійки, тому що вони малозатребуваним, а вартість їх виготовлення набагато вище номіналу (у 8-16 разів, тому що їх карбують з дорогої нержавіючої сталі. - Авт.). Керівник прес-служби НБУ Сергій Шуміхін роз'яснив нам: це не означає, що вже найближчим часом копійки і двушки перестануть приймати в магазинах. Якщо навіть Нацбанк і припинить раптом їх карбувати з міркувань економії, то ці гроші в обороті все одно залишаться, просто їх стане менше.

Експерти «Сьогодні» вважають: 1 і 2 копійки виводити з обігу треба, але поступово. «Нацбанк може заощадити на їх карбування 30-40 млн грн. на рік, але якщо 1 і 2 копійки відразу скасувати, то ціни відразу округлять до 5 копійок, а це додасть до річної інфляції 0,1-0,2% », - говорить Найман. Жолудь вважає, що Нацбанк збирати мелочевку не буде, достатньо перестати її карбувати, і через 2-3 роки копійки зникнуть. А до того часу і ціни підростуть, так що необхідність дати на здачу, наприклад, 2 копійки відпаде сама собою, і їх скасують. Додав новини Дима

avatar
-1
2
А я як і раніше схиляюся до думки щоб в україні національною валютою був долар США!!! Чому?

Тому що у нас і так все у цій валюті і купуєми ми у цій валюті і міжнародні кредити у цій самій валюті беремо!!! А міняючи її на гривні ми тільки банки збагачуємо і валютчиків....

avatar
1
1
"Берітє люді деньгі, я вам єщьо нарисую" , а ми увас витягнем усю валюту - Арбузов,Азаров і Яник.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]