Меню
Назад » » 2012 » Лютий » 24

«Надра України» хочуть видобувати в Олевському районі берилій

ПАТ «Національна акціонерна компанія «Надра України», хоче отримати спеціальний дозвіл накористування надрами в Житомирській області. Відповідний проект рішення опубліковано на сайті обласної ради. На Житомирщині «Надра України» претендують на дві ділянки.
Одна з них, а це 1104,97 гектари в Олевському районі для видобування токсичного берилію. Його використовують у ядерній техніці, де берилій — джерело нейтронів. Застосовують у сплавах для конструкцій надзвукових літаків, ракет, космічних апаратів тощо. Він входить до складу так званої берилієвої бронзи (сплав міді з 0.2-4 ат.% берилію), до матеріалів ядерних реакторів.
Голова Олевської райдержадміністрації Андрій Дяченко у інтерв'ю Першому Житомирському інформаційному розповів, що в Олевську у радянські часи добували берилій. Раніше там була Пержанська геопартія, зараз від неї лишилась шахта в 300 метрів у глибину і довжиною – 1 кілометр. Зараз вона затоплена.В Україні промислові запаси берилієвих руд приурочені до Українського щита (Сущано-Пержанська тектонічна зона)
Андрій Дяченко каже, що «Надра України» готові платити за оренду землі в районі 700 тисяч гривень у рік. Для порівняння, весь бюджет району становить 162 мільйони гривень.
Варто зазначити, що 29 грудня 2011 року сесія Олевської районної ради прийняла рішення про погодження Національній акціонерній компанії „Надра України” отримання  спеціального дозволу на користування надрами. Перед олевськими депутатами виступав представник вищезгаданої акціонерної компанії.Хто стоїть за НАК «Надра України»?
На сьогодні НАК "Надра України" є однією з найбільш потужних, професійною та кваліфікованою компанією, що реалізує інтереси держави та здійснює інвестиційні проекти у геологорозвідувальній галузі на території України, йдеться на офіційному сайті підприємства.
У вересні 2011 року Кабінет міністрів своєю постановою передав управління державними корпоративними правами НАК «Надра України» Державній службі геології і надр України. До складу компанії входять 13 геологорозвідувальних і спеціалізованих підприємств. Державну службу геології і надр України очолює Едуард Ставицький, якого вважають людиною, близькою до президента Віктора Януковича.
У 2007 році він працював радником глави Мінприроди нині покійного Василя Джарти, а згодом і сам очолив «Надра України». За часів його хазяйнування там з державної власності було відчужено скандально відому резиденцію «Межигір’я», пишуть в«Економічній правді».
З 2011 року головою правління НАК «Надра України» є Олег Проскуряков.
За даними «Коментарів», він є людиною Ставицького, про це свідчить той факт, що він працює відразу на кілька підприємств Ставицького.
До складу дочірних компаній входить і «Житомирбуррозвідка», яка була створена ще у 1947 році, але дочірним підприємством НАК «Надра України» стала у 2001 році.

Чи отримають «Надра України» дозвіл на роботу в Житомирській області, вирішать депутати обласної ради на черговій сесії.
Посилання на матеріал..
Додав новини news_kor
avatar
0
1
drr
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]