Меню
Назад » » 2012 » Серпень » 24

«Нашу роботу оцінить громада...»

Однією з рис молодого, амбітного керівника Олевського району Андрія Дяченка є його розуміння ролі засобів масової інформації, які у великій мірі формують відношення до влади тим, як - позитивно чи негативно - висвітлюють діяльність її представників. Можливо, саме тому, зустрічі із представниками місцевих ЗМІ стали для голови Олевської РДА регулярними. Під час них він характеризує досягнення РДА та районної ради, намагається максимально відверто й повно давати відповіді на поставлені питання - і не тільки журналістів, а й користувачів Олевського сайту «Вітол», де завчасно анонсуються зустрічі з керівником району (так було вже двічі).

Нинішня зустріч - вже четверта за останні півтора року - відбувалась 17 серпня, незадовго до державного свята - Дня незалежності України, коли підводяться певні підсумки діяльності державних органів влади, що й настроювало на певну аналітику щодо діяльності райдержадміністрації. Певного нюансу додавало й те, що спілкування з А.В.Дяченком відбулось за день до його особистого ювілею - 35-річчя з дня народження, дня, коли люди також підводять певні підсумки своєї життєвої діяльності.

Про те, що ці підсумки роботи на посаді голови Олевської РДА для А.В.Дяченка є позитивними (що, звичайно, є природнім) стало зрозуміло з перших хвилин, коли він підкреслив один з аспектів роботи РДА: Олевський район за 1-е півріччя ц.р. зайняв перше місце в області по роботі із зверненнями громадян.Надалі Андрій Васильович розповів про те, що в районі успішно триває освоєння державних коштів, направлених на ремонт шкіл, закладів культури та медицини. Значна увага приділяється енергозберігаючим технологіям, що є однією з причин встановлення пластикових вікон у багатьох школах, а також переведення ряду котелень з газового на тверде опалення, що принесе значну економію у коштах (до 700 тис. грн. в рік), й фінансову вигоду держлісгоспам району.

Район отримав два нових сучасних шкільних автобуси, які будуть використані для підвезення учнів до Олевської ЗОШ №3 (Андріївка - Хмелівка - Сущани) та до Тепеницької школи (Обище - Артинськ). Головою РДА ще раз були підкреслені переваги навчання дітей у великих школах й необхідність переконання батьків в цьому: «Аналіз свідчить не на користь мало комплектних шкіл...»

Першочерговими завданнями для РДА є добудова Олевської гімназії та дороги Олевськ - Тепениця. Але, як стало відомо в ході прес-конференції, сподівання на їх вирішення в поточному році є примарними. Так, із 9 млн. грн., потрібних для завершення будівництва гімназії, на 2012 рік було заплановано 3,1 млн. грн., але і їх отримання є проблематичним. Так що, всі сподівання на завершення робіт в гімназії, будівництво об'їзних доріг, завершення «тепеницької» дороги переносяться на 2013 рік. Андрій Дяченко, реагуючи на інформацію щодо намірів жителів Тепениці перекрити рух по залізниці, наголосив, що такі кроки кардинально нічого не змінять. РДА робить спроби покращити стан окремих доріг - у бік сіл Журжевичі, Замисловичі, Тепениці, нині в районі працює 3 грейдери. З дербюджету для Олевського району (який на 87% є дотаційним) виділено 925 тис. грн. на капітальний ремонт доріг і 434 тис. грн. на поточний ремонт.

Окремо було сказано про соціальні ініціативи Президента України, збільшення розміру пенсій різним категоріям громадян.
Значна увага приділяється сфері культури: успішно проводяться фестивалі («Снігофест», «Зорі над Убортю»), виділяються кошти на поповнення книжного фонду, на придбання музичної апаратури та інші потреби.
Регулярними є різноманітні спортивні заходи, виділяються кошти на розвиток дитячих спортивних закладів. Триває оздоровлення дітей, станом на 15.08.12 оздоровилось 1205 дітей, або 24% від загального числа (643 - в санаторіях, 350 - у пришкільних таборах, 212 - в оздоровчих закладах).

Також А.В.Дяченко надав відповіді на питання користувачів сайту «Вітол» та журналістів ЗМІ.
Користувачі сайту
1. Чи правда, що фірма, яка ставить пластикові вікна по школах, має якесь відношення до вас, Андрій Васильович?
- Ніякого відношення ця фірма до мене не має. Мені приписували в районі багато чого: пилорами тощо... Я авторитетно заявляю, що жодного бізнесу в Олевському районі у мене немає і поки що не планується.

2. Життя для олввчан за ці два роки покращало чи ні?
- Я думаю, є стабільність і є певне покращення. Відсутня заборгованість по виплаті пенсій, соціальних допомог, зарплати на діючих підприємствах. Хоча є певні проблеми по заводу тракторних нормалей, по «Кварцу», по деяких інших підприємствах.

3. Чи правда, що районна влада буде підтримувати по мажоритарному округу Пехова? Скільки, на вашу думку, набере Партія регіонів в Олевському районі?
- По роботі з кандидатами РДА та райрада будуть діяти лише в межах чинного законодавства. Я готовий співпрацювати з будь-ким, хто допомагатиме нашому району...Якщо у нас буде свій депутат, який буде допомагати заходити в багато кабінетів, то це, звичайно, величезний плюс... Партія регіонів набере відсотків 30-40... Я на це сподіваюсь, бо не приховую, що я є заступником голови обласної організації Партії регіонів, є депутатом обласної ради двох скликань від ПР.

4. Олевчан дуже бентежить питання стадіону «Колос»... Що його очікувати в майбутньому? Може було б краще віддати стадіон в приватні руки?
Нині закінчується оформлення свідоцтва на право власності на стадіон за районною радою - ред./. Завершиться першість з футболу - почнемо ремонт футбольного газону, створимо умови для спортсменів, глядачів.
Пропозицій віддати стадіон у приватні руки не було... Приватний бізнес - це коли людина хоче на цьому заробляти. А що можна заробити на стадіоні? Але якщо будуть якісь розумні пропозиції, будемо розглядати це спільно із громадськістю.

5. Думаю всі знають, що після виборів влада знову візьметься за "реформуя освіти і медицини (мета - скоротити бюджетників). З 2013 р. в нашій області планують створювати медичні округи. Яка мед. допомога залишиться в Олевську, а по яку треба буде їхати в Коростень? Які відділення підлягають скороченню? Які сільські амбулаторії переведуть у ФАПи?
- Пілотний проект по розподілу на 4-х рівневу медицину проходив у Вінниці, зараз вивчаються наслідки цього проекту, ідея поки що призупинилася. На часі питання реорганізації медицини не стоїть.. Жодних скорочень по ФАПах та сільських амбулаторіях поки що не передбачається.

6. Що там у вас з вчителями? Чому ніхто не хоче йти керувати освітою району?
- Призначено керівника відділу освіти РДА. Він дуже швидко увійшов у коло обов'язків, оскільки сам освітянин. Призначений і заступник. Зараз проходить об'їзд шкіл. У нас були представники з інших областей по обміну досвідом. їм багато що сподобалося... Я думаю, що ефект від роботи новопризначених керівників в освіті буде позитивний.

7. Чи є якісь плани чи зрушення у питанні інвестицій у наш район? Минула влада на чолі з З.Р Фіцом писала в газетах, що німці будуть будувати свиноферму в районі., те все не втілилося у життя...в нас тільки вивозять сировину, ріжуть, копають, а виробництвом ніхто не займається.
- Коментарі по свинофермах я не буду давати, бо це некоректно з моєї сторони. Зараз по напрямку сільського господарства ми працюємо із структурою, яка готова брати в оренду наші землі і обробляти їх. Це досить серйозне питання. Почали вони із Замислович. Вони готові заходити і працювати на наших землях. Вони надали нам бізнес-план по вирощенню рослинної культури (кукурудза, гречка, ячмінь, соняшник).

8. Чи є в планах будівництво ГЕС на річці Уборть в районі с.Хмелівка? Якщо так, то коли це мас розпочатися?
- Ми підписали договір про співпрацю з фірмою, яка зацікавлена у будівництві ГЕС. Але подивіться, що з нашою річкою в останній час відбувається, вона обміліла. Ми можемо мати невеличку екологічну катастрофу, якщо побудуємо /ГЕС - ред./ - до Копищ не стане води... Але договір підписаний. На даний момент це питання вивчає екологія...

В.Чепік: Хотілось би почути ваш коментар стосовно проблем в освіті, про що ми писали в публікації <Обезголовлена освіта» 6 липня ц.р. Зокрема, директор Варварівської ЗОШ О.В.Плис вважає, що керівництво району ігнорує думку директорів, що відсутній діалог.
- Пропоную прийти на найближчу зустріч з директорами... я думаю, що діалог є, ми їх чуємо, працюємо з ними...Я не бачу проблем.

В.Ч.: Тобто, ніякого тиску на дирек-торський корпус й погроз немає?
- Та їх і не було...

В.Ч.: Чи можете ви прокоментувати звільнення з посади начальника відділу освіти РДА К.М.Ставської? Чи не цікавились мотивами звільнення?
- Людина написала заяву, зробила свідомий вибір: «Я хочу написати, я не потягну цю роботу...» Я не маю права тримати людину на роботі після написання заяві більше 14 днів - я заяву підписав...

В.Ч.: У висновках комісії Житомирської ОДА, що вивчала стан освіти в нашому районі, виявлено порушення щодо стягнення коштів з медпрацівників під виглядом благодійних внесків для проходження медогляду, а також при розробці Типових статутів...
-Ми поправили цю ситуацію, кошти виділили. Не було ніякого умислу.. Щодо Тилових стаїутів порушення були несуттєві, процедурні, вони виправлені...

В.Ч.: У минулому році педагоги отримали 50% коштів за сумлінну працю (при запланованих 30%). Яка ситуація нині?
- В цьому році на сумлінну працю закладено «нуль», але ми плануємо, до 50% коштів виплатити.

В.Ч: Чи піде на користь відділу освіти введення ліміту на автомобіль, який обслуговував цілий район. Як працівники відділу будуть виживати в такій ситуації - район дуже великий?
- Зараз же вони їздять!..У них є форма виходу з цієї ситуації, безболісна...

А.Александрова («Зорі над Убортю»): Яка доля чекає на недобудований 45- квартирний будинок по вул.Свято- Миколаївській?
- Доля його не визначена - по причині будівництва поряд, на асфальті, аптеки. Були бажаючі житловий будинок добудувати, але тепер здати в експлуатацію його буде неможливо - порушені всі вимоги Держстандарту: треба ж мати під'їзд, дитячі майданчики тощо...До того ж, там була гарна стоянка для автомобілів, нині її нема...

О.Ніколайчук (Сайт «Вітол»):
Яке ваше найбільше досягнення за півторарічне керування районом?
- Оцінювати нашу роботу - громаді, яка живе на території району, їм говорити, що є найбільшим досягненням, що - найменшим... Ми повинні якісно робити все можливе на сьогоднішній день, щоб покращити життя людей, хай вони скажуть...У футбол ми граємо, щось будуємо, гарні свята проводимо, район живе, про нього чують багато... На сьогодні збільшується кількість туристів, район на слуху. Район треба розкрити - це те, що я говорив на початку роботи - хай люди приїдуть і побачать, наскільки тут чудова природа - побачать Камінне село, дізнаються про Копище... Наскільки прекрасні і доброзичливі люди тут живуть.

З газети "Незалежна" від 23.08.2012

Додав новини news_kor
avatar
2
1
На скільки мені відомо, що громади сс. Обище, Хмелівка, Андріївка не давали своєї згоди на те, щоб їхні діти їздили до Олевської ЗОШ - 3, бо переживають за подальшу долю шкільних приміщень, і не тільки приміщень...Чи вже згода не потрібна? Через - коліно? Може через коліно і не вийти!
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]