Меню
Назад » » 2012 » Серпень » 18

Недитячі пристрасті довкола дитячих майданчиків

31 липня відбулось засідання 19-ї сесії міської ради 6-го скликання. Вісім питань порядку денного, здавалось з першого погляду,  настроювали депутатів на «легку прогулянку» хвилин на 20-30-ть.

Раз! – і надали сімом громадянам дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд… Два! – і затвердили  вісьмом жителям міста технічну документацію із землеустрою…Три! – і  затвердили Рубанському В.М. технічну документацію із землеустрою на право власності на земельну ділянку площею 0,3039 га для будівництва та обслуговування інших будівель та споруд громадянської забудови по вул. Київська, 60 (де триває процес ліквідації бувшого небезпечного «ковбасного цеху» і подальшого облаштування території).

Проектом рішення по 4-му питанню передбачалось надання дозволу двом жителям міста на розроблення проекту землеустрою щодо  відведення земельної ділянки безоплатно у власність для будівництва жилого будинку. Та депутат Н.І. Біленець «призупинила» швидкий перебіг сесії, звернувши увагу на місце, де передбачалось виділення землі – по вулиці Свято-Миколаївській, де розташовані залишки бувшого тиру (біля ДЮСШ та громадського туалету) – на її думку, будувати житло там неможливо. Дана аргументація знайшла підтримку у депутатів: місце, як розсудили вони, береться, скоріше всього,  для споруди торгової точки – тому землю необхідно  продавати через аукціон, а не виділяти безплатно.

Далі депутати швиденько надали дозвіл на списання аварійної водопровідної вежі по вул. Київська (біля автовокзалу) й перейшли до 6-го питання «Про внесення змін до міського бюджету» – почали ділити отримані міською радою 150 тис. грн. (з єдиного податку – 133 тис. грн., з продажу землі – 12,5 тис. грн., з реєстрації транспортних засобів – 5 тис грн.).Пропозиція міського голови А.В.Повара спрямувати кошти на ремонт дитсадків №13, 19 – 46 тис. грн., на утримання доріг – 5 тис. грн. та придбання ігрових майданчиків – 99 тис. грн. здавалась слушною. Але точкою суперечки виявилося питання: де ставити дитячі майданчики?
А.В.Повар категорично наполягав: «5 майданчиків – на території п’яти дитячих садків!». Та депутати, найбільш активно – В.В.Коц, О.В.Ніколайчук, Н.І.Біленець, Г.Ю.Кручко, Л.О.Мурзіна  – запропонували ставити майданчики на території міста.
Аргументи міського голови: - у садочках недостатньо ігрового обладнання, а їх відвідує 460 наших дітей;
- майданчиками у садочках можна буде користуватися будь кому, заборони нема;
- не буде відповідальних, майданчики швидко поламають, тощо, на депутатів не діяли. Вони легко знаходили контраргументи:
- у садочках майданчики і так є, а у місті – де багато дітей, жодного не було. Єдиний – на бульварі Воїнів Афганців – нещодавно встановив кандидат в депутати В.Пехов – біля нього нині багато дітей і батьків, всім не вистачає ігрових знарядь, доходить й до сварки. «Чому Пехов міг поставити майданчик, а ми не можемо?»;
- садочки закриваються на замок, сторожі сторонніх дітей не пускають – ні після роботи, ні на вихідні;
- жителі самі будуть доглядати і ремонтувати майданчики.
Голосування показало, що з 22-х присутніх депутатів позицію А.В.Повара підтримала лише Л.О.Сай.

Така поведінка депутатів вкрай нервувала міського голову, він звинувачував їх у «демагогії», «популізмі», на що Н.М.Мороз зауважила: «Виходить, те, що робите ви – правильно, а що ми – то демагогія!». А.В.Повар в серцях кинув: «Що хочете, те й робить…Я не буду в місті ставити майданчики, хто хоче – хай ставить!», й відмовлявся ставити на голосування питання щодо виділення коштів на майданчики у місті.

Коли ж, врахувавши зауваження – не порушувати регламент, мер трохи заспокоївся й погодився поставити питання на голосування, народні обранці у «депутатській пісочниці» так «загралися» – де ж  ставити майданчики, як їх ділити: 1 на 4 (один майданчик встановити у садочку, 4 – у місті)  чи  2 на 3 (2 – у садочках, на вибір чи по жеребу, а 3 – у місті), що жодна з пропозицій не набрала кворуму. А.В.Повар, мабуть,  з полегшенням,  зняв питання з голосування, зауваживши: «Люди добрі, на вас і жара не діє…»
Так місто знову залишилося без дитячих майданчиків – поки що, до наступної сесії…

Ще два питання порядку денного (плюс – додаткове) багато часу не зайняли: депутати передали в оренду підприємству, що здійснюватиме обслуговування житлового фонду, трактор МТЗ-82 з причепом та автомобіль LANOS, встановивши відсоток орендної плати. А також скасували своє попереднє рішення від 5 липня 2012 року про встановлення плати за паркування автомобілів: нове законодавство вимагає розрахування за пакування лише через паркомат, коштів на нього – 53 тис. грн. – у бюджеті немає, тому плата за паркування була скасована (з якого часу, депутати не вказали. У залі прозвучало, що, начебто,  з 1 січня 2013 року).

P.S. Війна?...
Після сесії дізнався: з наступного дня міській голова зібрався йти у відпустку. Як правило, виконання обов’язків голови у таких випадках покладається на секретаря міськради, що й було записано у розпорядженні мера міста, підготовленого в той день до початку сесії. Той факт, що секретар міськради Т.В.Заруба не підтримала А.В.Повара у питанні щодо дитячих майданчиків, призвело до виникнення (скоріше – до загострення) «холодної війни» між двома ключовими фігурами у самоврядуванні міста: розпорядження голови оперативно було перероблено й в.о. міського голови було покладено на  заступника мера міста В.В.Колбасюка.

З питанням: «Чому А.В.Повар та Т.В.Зарубу не знайшли спільної позиції по питанню майданчиків?» звернувся до головних фігурантів конфлікту. Зі слів Т.В. Заруби стало  відомо, що питання майданчиків – це лише верхівка айсберга, протиріччя зріли й накопичувалися, непомітно для багатьох, вже досить давно. На думку Тамари Валентинівни, головна причина – у стилі керівництва міського голови, небажанні прислуховуватися до інших думок, ігнорування пропозицій, багатомісячних напрацювань. Це, зокрема, стосується й Стратегічного плану розвитку міста, затвердженого на міській сесії у квітні ц.р. і розрахованого до 2020 року. Над планом тривалий час працювало багато і депутатів, і членів виконкому та  громадських  активістів, проводилось  серйозне соціологічне опитування жителів міста. Зокрема, в анкетах 71% олевчан однією з головних проблем міста назвали саме відсутність місць відпочинку. Із відповідей питання «Що найбільше не подобається у місті?», виявилося, що найбільше невдоволення визиває стан доріг , на  2-му місці – знов таки, відсутність місць відпочинку.
«І що ж нині виходить, – зауважила Т.В.Заруба – вся проведена робота над Стратегічним планом нікому не потрібна? Чому не враховується думка людей, думка депутатів? Чому вперто нав’язується лише одна думка – щодо майданчиків у садочках, хоча нагальної потреби у їх встановленні там немає, в той час як  місто давно потребує  місць сімейного відпочинку… Нещодавно вдалося виграти грант на реалізацію ще одного проекту – щодо надання адміністративних послуг на новому якісному рівні. Що ж, і його чекає така сама участь?» - на песимістичній хвилі завершила розмову Тамара Валентинівна.

А.В.Повар, відповідаючи на питання «Чому ви не йдете на компроміс з депутатами і відстоюєте власну позицію?» нагадав, що попередньо дане питання розглядалось і на виконкомі, і на минулій сесії, депутати письмово погодились з думкою мера (в «Анкеті опитування депутатів м/ради щодо встановлення ігрових майданчиків на території д/садків м.Олевська…» дійсно є підписи 15 депутатів, в тому числі, й майже всіх тих, хто на сесії 31 липня зайняли протилежну позицію – ред.): «Так, то було попереднє вивчення думки, але ж вони погодились… Ми винесли на сесію, я поставив на голосування обидві пропозиції…Але я особисто не буду брати на себе відповідальність щодо встановлення майданчиків у місті: якщо щось, не дай Бог, станеться, то люди будуть звертатися з претензіями до міської ради…Там де колективна відповідальність – там відповідальності ні в кого немає».
Щодо Т.В.Заруби А.В.Повар висловився так: «Після цієї сесії я поміняв відношення до неї – вона збудоражила весь депутатський корпус…Якщо понадобиться піти у відставку, то я піду… Треба працювати на громаду!  Пляски, танці – це добре, а все остальне  – хтось буде тянуть? Але, мабуть, піде Заруба…Я піду в останню чергу…»

P.P.S. Важко погодитись з тим, що «плясками і танцями» можна назвати всю роботу Т.В.Заруби на посаді секретаря – щодо видання міської газети, активізації громади (створення вуличних комітетів та громадських організацій), діяльності в асоціації міст України, роботи в європейських проектах, проведенні археологічних розкопок, видання іміджевої продукції  і, звичайно ж, організації свят та фестивалів.

з газети "Незалежна" від 3.08.2012

Додав новини news_kor
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з іншими.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]