Меню
Назад » » 2010 » Грудень » 17

Олевськ на крок ближче до Європи

4-12 грудня згідно з планом проекту «Сталий міський розвиток»  відбувся навчальний візит за участю партнерів проекту, представників муніципалітетів малих міст–учасників проекту та команди проекту. Навчальний візит складався з двох частин: перша частина (4-5 грудня) була проведена в муніципалітеті міста Українка (Україна), друга частина – в містах Польщі (7-12 грудня). Від Олевська здобувати нові знання та отримувати європейський досвід поїхали секретар міської ради Т.В. Заруба та міський голова А.В. Повар.
Загальна мета проекту «Сталий міський розвиток» - сприяння сталому місцевому розвитку малих міст Білорусі, Грузії та України задля підвищення їх конкурентоспроможності за допомогою польського й українського досвіду в сфері стратегічного планування. Протягом трьох років дії проекту представники муніципалітету Олевська візьмуть участь у навчальних семінарах, тренінгах зі стратегічного планування, належного управляння, працюватимуть з експертами та консультантами з розробки та впровадження стратегії розвитку Олевська. В нашому містечку пройде 5 тренінгів для працівників виконкому, лідерів громадських організацій, де вони будуть навчатися стратегічному плануванню, написанню власних міні-проектів, які включатимуться в загальну стратегію розвитку міста. В рамках проекту передбачено на конкурсних умовах надання грантів для громадських неурядових організацій міста Олевська близько 10000 Євро. По закінченню проекту стратегічний план розвитку Олевська буде розміщений на офіційному сайті проекту для доступу до нього потенційних інвесторів.
Під час навчального візиту до міста Українка учасники ознайомилися з досвідом муніципалітету в сфері стратегічного планування на основі участі громадян, познайомились з проектами, реалізованими в рамках стратегії міста. Учасникам було також презентовано інвестиційний паспорт Українки та представлено досвід розробки системи управління якістю послуг на основі МС ISO 9001:2008.
Під час навчального візиту в польські міста учасники мали можливість ознайомитися з досвідом партнера проекту – Регіонального центру Фонду розвитку місцевої демократії в Любліні з надання допомоги муніципалітетам в сфері стратегічного планування та впровадження 6 принципів належного врядування, що були розроблені в межах Програми «Прозора Польща». Учасники також вивчили практику муніципалітетів Любліна, Красніка, Ужендува, Хелма у запровадженні стратегічного планування економічного розвитку, участі в програмі «Прозора Польща» (впровадження шести принципів належного врядування) та впровадження сучасних методів управління.
1.Прозоре врядування (перелік послуг і якість цих послуг).
2.Нетерпимість до корупції (розробити самий етичний кодекс працівника міської ради).
3.Принцип громадської співучасті (широко залучати до вирішення питання громадські організації).
4.Принцип передбачуваності (стратегія).
5.Принцип професіоналізму (весь час вчитися і на роботу приймати лише на конкурсній основі).
6.Принцип звітності (весь час різними способами повідомляти громаді що, як і за які кошти вирішується те чи інше питання).
Можливо багатьом здається, що досягти вище сказаного вдасться в найближчі сто-двісті років. Запевняю Вас, що Ви помиляєтесь. У 80-роках Польща була в такому самому стані, як і ми. Але поляки швидше зрозуміли – треба міняти менталітет. Хочемо бути в Євросоюзі, треба мислити і працювати, як у ЄС.
Додав новини Shura1989
avatar
1
10
тему необхідно розвивати однозначно, якщо є гроші то необхідно їх освоїти , головне щоб це було соціально значимо та видно прозоро, ганити та паплюжити владу схоже в нас модно, а безпосередньо повпливати на процес ніхто нехоче, давайте зробимо щось для міста, я як депутат міськради сприятиму молоді та їхнім ідеям
avatar
1
9
Багато хто в Україні хоче бути ближчим до Європи, так почніть краще з "європейських" зарплат і пенсій.
avatar
3
8
Люди, не плутайте міський бюджет з районним та спонсорські кошти.
Насправді, нам дуже пощастило, що ми потрапили в цей проект. Всього 4 міста України удостоїлись цього. В результаті - як мінімум проект розвитку міста (щоб досягти мети її слід як мінімум знати). Як ви читали, передбачені не малі кошти на реалізацію проектів громадських організацій, також будуть залучатися інвестори.
Словом, краще менше сварити владу (давайте швидше міняти менталітет wink ), а вступати до громадських організацій чи просто тут на сайті висловлювати своє бачення майбутнього нашого міста. Наше майбутнє - у наших руках! tongue
avatar
2
7
На Польщу потрібно рівнятись!
avatar
2
5
Більше ніж впевнений, що про цю програму більшість мешканці міста нічого не знають, і їм вона "постольку-поскольку", але на тут дозволю собі не погодитись з adidas, якщо на такі заходи запрошують, то в них потрібно брати участь, щоб чогось навчитися...
1-5 6-9
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]