Меню
Назад » » 2011 » Березень » 10

Органи місцевого самоврядування Житомирщини не будуть байдужими до того, як живуть люди на забруднених радіацією територіях

На цьому голова Житомирської обласної ради Й.А.Запаловський наголосив на всеукраїнській нараді на тему: «Сучасний стан соціального, медичного та протирадіаційного захисту населення Житомирської області у зв’язку із Чорнобильською катастрофою: проблеми та шляхи подолання», яка відбулася в м. Коростені  3 березня.
«Ми не можемо допустити ситуації, коли сотні сімей наших земляків, які волею долі продовжують проживати на уражених чорнобильським лихом територіях, тихо страждають через те, що їхнє життя постійно підкошує погане здоров’я чи особисті кризи. Завдання обласної ради, низової ланки органів місцевого самоврядування спільно з органами виконавчої влади на місцях – активно підтримувати таких людей, допомагати їм розв’язувати їхні нагальні проблеми», - сказав голова обласної ради.У своєму виступі Й.А.Запаловський акцентував увагу на найбільш гострих проблемах 9 районів Житомирщини, які віднесені до різних зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, Олевський в тому числі. Зокрема, це зростання кількості випадків онкозахворювань серед населення цього регіону, інших недуг, безпосередньо пов’язаних  із згубним впливом радіації; небезпечна для здоров’я якість питної води; неможливість переселення в екологічну «чисту» зону; застаріле медичне обладнання в лікувальних установах цих районах та інші.
Голова обласної ради порушив питання перед вищими інстанціями влади передбачити під час внесення змін до Державного бюджету України видатки на екологічне оздоровлення територій Житомирщини, які зазнали найбільшого впливу радіації, зокрема, на реалізацію конституційного права людей на переселення у «чисті» зоні; придбання сучасного діагностичного обладнання; здійснення аналізу харчових продуктів на вміст у них небезпечних для здоров’я людини радіоактивних речовин, а також на здійснення інших протирадіаційних заходів.У всеукраїнській нараді у м. Коростень взяли участь: голова Житомирської облдержадміністрації С.М.Рижук, народний депутат України Микола Рудченко, керівники 9 районів області, території яких зазнали радіоактивного впливу внаслідок аварії на ЧАЕС.
Довідково. Житомирщина опинилася майже в епіцентрі атомного лиха. Дев’ять сільськогосподарських адміністративних районів області, міста Коростень, Малин загальною площею 977 тисяч гектарів з населенням майже 500 тисяч осіб найбільше потерпіли від згубного впливу радіації. До різних зон радіоактивного забруднення віднесено 734 населені пункти нашого краю.
На виконання рішень Уряду України за роки після аварії вдалося повністю відселити 35 населених пунктів Народицького, Овруцького та Лугинського районів.
У населених пунктах зони безумовного (обов’язкового) відселення Житомирської області досі проживає майже 500 сімей. Із них у 115 сім’ях виховуються малолітні діти. Загалом на небезпечній для здоров’я території Житомирської області проживає 219 малолітніх дітей.
Для того, аби ці люди скористалися своїм законним правом на переселення у «чисту» зону, потрібно 38 млн. грн. Додав новини Shura1989
avatar
1
3
згоден з "adidasom".....
на черзі черговий "перл" влади -- адмінреформа....та й не буде Олевського району...от тобі і проблем поменшає..... angry
avatar
2
2
Цікаво одну гривню шістьдесят копійок на чисті продукти ще платять, може піти отримати та купити чистих продуктів на всі гроші.
avatar
3
1
Пізно просто не бути байдужими. "Не будти байдужими до того, як живуть люди на забруднених радіацією територіях" потрібно було років з 15 назад, коли почали урізатися пільги "чорнобильцям. А тепер потрібно, як мінімум, бити на сполох. Якщо про нас дійсно хтось згадав не для передвиборної реклами.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]