Меню
Назад » » 2012 » Серпень » 27

«Пісні фестивальні у небо летять, і зорі святкові яскраво горять...»

Відбірковий тур фестивалю за участю виконавців з 10 районів Житомирської області, а також з Рівненської, Сумської областей та Республіки Білорусь, відбувався 18 серпня 2012 року з 10-ї години в районному Будинку культури - в трьох номінаціях та двох вікових категоріях. На думку журі у складі голови журі Юрія Кондратюка, директора обласного Центру народної творчості, секретаря журі - Галини Лук'янчук, головного спеціаліста відділу культури і туризму Олевської РДА, членів журі - Оксани Атаманчук, головного спеціаліста управління культури і туризму ОДА, Віктора Губанова, керівника інструментального ансамблю «Сузір'я блюз» Житомирської філармонії, Ольги Бондарчук, спеціаліста обласного Центру народної творчості, всі 58 учасників показали високий рівень виконання пісень, продемонстрували артистичність та сценічну культуру. Всі переможці із рук голови журі на сцені РБК отримали дипломи лауреатів та грошову винагороду: за І місце - 300 грн, за II місце -200 грн, за III місце - 100 грн.Гран-Прі фестивалю та грошову винагороду в сумі 500 грн. було вручено Павлу Шинкарю з м. Олевська.
В номінації «Солісти» (виступало 20 учасників) лауреатами фестивалю стали:
«середня група» (молодь від 15 до 24 років):
I місце - Михайло Прищепа, с. Варварівка, Ємільчинського району.
II місце - Юлія Ярошенко, м.Коростень, Олександр Случич, м.Єльськ, Республіка Білорусь.
III місце - Володимир Вербельчук, с.Кишин, Олевський район, Сергій Костецький, смт Володар-Волинський.
«старша група» (від 25 років і старше):
I місце - Сергій Войченко, м.Охтирка, Сумська обл.
II місце - Віталій Райковський, смт Володар-Волинський.
III місце - Олександр Виговський, смт Червоноармійськ, Олена Бреслаш, м.Олевськ.
В номінації «Колективи малих форм» (5 учасників):
I місце - тріо «А-Люкс», м.Хойніки, Республіка Білорусь.
II місце - тріо «Журавлинка», м.Рівне.
III місце - чоловіче тріо з смт. Червоноармійськ.
В номінації „Естрадні колективи" (4 учасники):
І місце - ансамбль «Без питань» м.Володар-Волинський
II місце - ансамбль «Галаса Полесья», м.Хойніки, Білорусь.
Всім учасникам конкурсу, які не зайняли призових місць, вручили Подяки за розвиток і популяризацію української сучасної естрадної пісні та за участь у фестивалі.Крім лауреатів, честь Олевщини захищали: Катерина Іванцова (смт. Нові Білокоровичі),  Яна Василенко (смт Дружба), Надія Горщик постійним гостем фестивалів в Олевську, та (с.Білокоровичі).
Головна частина 11-го відкритого обласного фестивалю української сучасної естрадної пісні «Зорі над Убортю» відбувалась на майдані Соборному, де розгорнулася виставка-продаж виробів майстрів народної творчості Житомирщини, яку репрезентував Житомирський обласний Центр народної творчості (директор - Юрій Кондратюк). Олевчани та гості міста з інтересом розглядали і купували вироби майстрів: із сучасною та етнічною вишивкою, ляльки-моталки, оберегові ляльки, вибори з бісеру та художньої різьби по дереву. Серед учасників виставки - уродженець Малого Дивліна Лугинського району, нині - житомирянин Микола Остапчук, який тривалий час займається ложкарством приймав участь у міжнародних та всеукраїнських виставках має почесне звання майстра народної творчості, у його активі - більше 1000 виробів з липи; народний майстер з Коростеня Анатолій Волківський, який віддає перевагу рельєфній різьбі, Наталія Оржанік з Романова, яка виготовляє з дерева українські традиційні картини та інші. Олевщину представляла народна майстриня з с.Юрового Катерина Маковецька з вишивкою - картинами та портретами.

Святкову картину доповнювали вже звичні для свят в Олевську атракціони, торгівля іграшками та сувенірами, вуличні кафе. На виставці-продажі Миколи Пробитюка з с.Ілляшівка, що на Хмельниччині, пропонувалися бажаючим мед та різні бджолопродукти з власної пасіки.
З культурної програми фестивалю, до його урочистого відкриття, слід відмітити виступ на відкритій фестивальній сцені, що розташувалася біля торгового центру «Уборть», Віктора Губанова, керівника інструментального ансамблю «Сузір'я блюз», який є постійним гостем фестивалів в Олевську, та виступи двох військових оркестрів області, що є новинкою цьогорічного фестивалю. Особливо колоритною виглядала музична програма оркестру 95-ї окремої Житомирської бригади, який під керівництвом диригента Віктора Цапури продемонстрував в центрі майдану свої не тільки музичні, але й артистичні здібності.Оркестр Житомирського військового інституту ім.С.П.Корольова Національного авіаційного університету виконав з фестивальної сцени музичні п'єси та мелодії для свого соліста - виконавця пісень.
І ось нарешті, о 20-й годині, розпочалося урочисте відкриття гала-концерту фестивалю: після виступу групи дітей, які запустили в небо кольорові кульки, на сцені з'явилися керівники району та міста - голова РДА Андрій Дяченко, Микола Харченко, Анатолій Повар, а також голова журі Ю.Кондратюк, член журі - О.Атаманчук, які привітали учасників та гостей фестивалю зі святом.
Ведучий святкової програми Олександр Рабош оголосив результати конкурсу і назвав прізвища всіх лауреатів. Спеціальними нагородами були відзначені: кубком від голови Житомирської ОДА С.М.Рижука -ансамбль «Галаса Полесья» (Білорусь), кубком від Олевської РДА та районної ради - В Вербельчук (с. Кам'янка), кубком від обласного управління культури Житомирської ОДА - тріо «Журавлинка» (м Рівне), кубком кубком від начальника обласного управління у справах сім'ї, молоді та спорту Г.М. Гули - С.Войченко (м. Охтирка).

У гала-концерті на майдані Соборному взяли участь лауреати конкурсу, запрошені та місцеві артисти: гості з двох районів Білорусі - Єльського та Хойніцького, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів Дмитро Андрієць та солістка Ірина Горго з Києва, гурт «Зоряни» та шоу-балет «Валері» з Житомира, фіналіст «Фабрики зірок-4» Юрій Ключик, володар Гран-прі фестивалю «Зорі над Убортю» 2005 року Олексій Буднік з хореографічним ансамблем «Перлина», минулорічний переможець фестивалю - гурт «Іліос» з Житомира, у складі якого співав олевчанин Віктор Данюк, соліст Ігорь Васильчук з Олевська у супроводі інструментального ансамблю, рок-гурт з Рівного «Флен».
Завершила святкову програму нічна дискотека під чудовим серпневим небом за участю житомирських D-J ALEX та балету «Р- J-шоу».

з газети "Незалежна" від 23.08.2012

Додав новини news_kor
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з іншими.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]