Меню
Назад » » 2011 » Червень » 8

Прав той, у кого більше прав або звернення до порушників, що проживають по вулицях Радгоспна, Льонозаводська, Федорова...

До міської ради зі скаргою звернулася жителька вул. Радгоспної з тим, що по їхній вулиці вздовж канави нині неможливо ні проїхати, ні пройти.
На розгляд скарги виїхали заступник міського голови С.В. Мельник, спеціаліст міської ради Р.П. Стаднік, спеціалісти районного відділу Держкомзему Р.Л. Дола та Р.Л. Онищук.
На місці з'ясувалося, що уздовж вулиці пролягає канава для стоку ґрунтових та дощових вод. У відповідності до Державних будівельних норм (ДБН), відстань від канав до меж земельних ділянок громадян повинна бути не менше 8 метрів. Та, виявляється, ДБН не стосується окремих жителів вулиць, вказаних у заголовку статті.

У ході перевірки виявилося, що територія загального користування по вулицях Радгоспна, Льонозаводська, Федорова вздовж канави практично вся самовільно захоплена, а якщо точніше, за словами заступника міського голови С.В. Мельника - захоплена нахабно!
Запопадливі мешканці один поперед одного, без будь-яких дозволів, встигли побудувати паркани, вирити ставки, поскладали, де їм захотілося, дрова або сіно, одним словом, зробили як у відомому анекдоті - "а он там іще огірочки посію...".
Виявилося, що серед порушників є й захисники інтересів народу - депутати міської ради від КПУ В.А. Талах та Д.І. Дубровець. Бесіда із першим з них закінчилася з результатом: "А ідіть ви, хлопці ...". Ось так "просто" і "по-діловому" підходить до вирішення питань той, хто на сесії міської ради має право голосу і "дбає" про те, щоб місто було зручним і комфортним для усіх!
Серед "однодумців" депутатів міськради ще один недавній захисник прав громадян - колишній заступник начальника РВ УМВС В.І. Охрімчук, який без дозволу збудував гараж на самій канаві. І хоча у декого з них ділянки оформлені на дружину, та город городять, у прямому розумінні цього слова, саме вони. Що ж тоді залишається говорити про інших?

Не кажучи вже про грубе порушення земельного законодавства, вищезазначені особи або дійсно не розуміють, або роблять вигляд, що не знають, звідки виникає проблема підтоплень. Тобто, у першу чергу, закладають міну уповільненої дії до добросусідства.
По фактах правопорушень перевіряючими складено відповідні протоколи. Далі - адмінкомісія, штраф, вимога звільнити самозайняту територію, а якщо це не допоможе, тоді - порушення кримінальної справи відповідно до ст. 197 Кримінального кодексу.
Проте усього цього сумного шляху може не бути, якщо всі (а не лише ті, чиї імена названі), хто неправомірно захопив землю, до 10 червня самостійно звільнять її та приведуть до ладу оту саму канаву, по якій мусить стікати вода!
Даний матеріал тільки про три вказані вулиці, але відомо, що така ситуація у багатьох місцях, де є "нічийні" канави, луги та переліски. Чи потрібно чекати виклику комісій на кожну з них? А як щодо свідомості і совісті?

з газети "Новини Олевська" від 3.06.2011
Додав новини news_kor
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з іншими.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]