Меню
Назад » » 2013 » Листопад » 1

ПРОБЛЕМА ВУЛИЧНОЇ ТОРГІВЛІ ПОКИ НЕ ВИРІШЕНА

Майже щодня територія навколо Олевського кооперативного ринку перетворюється на «виставку-продаж» сільгосппродукції – зелені, молочних товарів, овочів, фруктів тощо.

Це при тому, що продаж тут здійснюється всупереч діючому законодавству, порушуючи санітарно-ветеринарні норми.
Головною небезпекою для покупців є ризик харчових отруєнь, адже на вулиці немає контролю якості продукції.
Натомість на ринку лабораторія ветсанекспертизи щоденно перевіряє всі підконтрольні їй продукти харчування тваринного і рослинного походження. Тож ця проблема давно потребує розв’язання. І, можливо, вона б і не піднімалася, якби не будівництво прилавків за територією ринку.

Так, міська рада на тротуарі по вулиці Київській, 12 (напроти кафе «Водолій») тимчасово встановила прилавки для продажу овочів. Та це потягнуло за собою занепокоєння зі сторони директора ринку О.Р.Розе, яке полягало в тому, що встановлені металеві конструкції для торгівлі перекривають вхід до магазинів ринку та перешкоджають вільному руху пішоходів.

За словами заступника міського голови В.В.Колбасюка, відповідно до генерального плану забудови Олевського кооперативного ринку, на його території повинно бути розташовано 6 критих навісів для торгівлі продовольчою та непродовольчою групою товарів. Але цих навісів не збудували. І населення району, яке хоче продавати сільськогосподарську та іншу продукцію, на ринок не допускається із-за відсутності там місць.
У зв’язку з цим у неділю люди торгують на краю тротуару. Щоб вирішити це питання, виконком міської ради виніс рішення побудувати на тротуарі металеві конструкції для торгівлі овочами. Але це тимчасово. Коли ринок організує для населення забудову місць для сільськогосподарської продукції, ці столи будуть прибраніі.

Проте виникла ще одна проблема: побачивши зручні місця для торгівлі, продавці «ринули» туди з молочною продукцією. І це при тому, що на ринку є молочний павільйон.

Щоб розібратися із ситуацією, що склалася, минулого тижня на ринок вийшла комісія в складі представників райдержадміністрації, міської ради, МНС, ДАІ. Для того, щоб службам можна було зробити якісь зауваження міській раді, В.В.Колбасюк попросив директора ринку О.Р.Розе показати їм генеральний план забудови ринку.
Ознайомившись із документацією, члени комісії переконалися в тому, що план передбачав ряди промислової та продовольчої групи для населення, яких на даний час немає.

Ми поцікавилися у продавців, чому вони не йдуть торгувати молочною продукцією в павільйон та отримали наступні відповіді: «В павільйоні літом задуха, немає вентиляції, шумно», «Там у неділю не вистачає місць. Якщо людей приїжджає 60, то в павільйоні можуть розміститися лише 20, тобто третина. Куди нам діватися?», «Тут більше покупців, люди не хочуть іти на ринок». Продавці іншої сільгосппродукції вимагали дати їм місця на ринку.

Чим закінчиться даний конфлікт, читайте в наступних номерах.


На знімку: продавці молочної продукції зручно облаштувалися на побудованих столах.
О.САЛЕНКО
Додав новини ubort
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з іншими.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]