Меню
Назад » » 2015 » Березень » 27

Прокуратура Олевського району інформує!

  Взаємовідносини між людиною і природою — найбільша проблема сьогодення. Сторіччями люди не замислюючись над наслідками своїх дій вирубують ліси, забруднюють довкілля тощо. Тільки тепер ми починаємо розуміти, що лише зміни в діяльності людини можуть врятувати навколишнє природнє середовище від катастрофи.
        На території Олевського району питання із збереження природи загострено у зв’язку із наявністю на території району значних запасів бурштину. Так, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.1994 «Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення» бурштин включено до переліку дорогоцінного каміння органогенного утворення, а тому добувати його без спеціального на те дозволу заборонено.
Проблема незаконного видобування бурштину на території Олевського району набула загрозливого характеру в минулому році і має продовження у поточному році. Незаконному видобуванню бурштину крім об’єктивних факторів, таких як залягання на незначній глибині в легкодоступних для видобування умовах сприяють і суб’єктивні умови, в т.ч. недосконалість законодавства про надра.
        Відповідно до ст. 4 Закону України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» видобуток дорогоцінного каміння органогенного утворення провадиться суб'єктами господарювання на підставі ліцензій, одержаних у порядку, встановленому законодавством.
         Для отримання ліцензії на видобування бурштину або іншого дорогоцінного каміння, суб'єкт підприємництва повинен подати до Міністерства фінансів України заяву відповідної форми до якої додаються нотаріально завірені копії свідоцтва про державну реєстрацію, як суб'єкта підприємництва та копії документів, що засвідчують рівень його освіти і кваліфікації, копія реєстраційного посвідчення Державної пробірної палати України чи регіонального державного управління пробірного нагляду, копію ліцензії Держкомгеології України на експлуатацію родовищ корисних копалин. Крім того на реалізацію дорогоцінного каміння та його оброку необхідно окремі дозволи.
Така процедура у свою чергу унеможливлює отримання вказаних дозволів пересічними громадянами.
         Незаконний видобуток бурштину завдає непоправної шкоди навколишньому середовищу -  знищуються лісові угіддя, спустошуючи місцевість і перетворюючи родючий грунт на пісок.
          Територія району, ризикує перетворитися на пустелю, а дорогоцінний «сонячний камінь» матиме найвищу ціну - життя його видобувачів, якщо не вживати невідкладних заходів.
          Статтею 240 Кримінального кодексу України визначено відповідальність за незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення до трьох років позбавлення волі.
          Проте, наявність кримінальної відповідальності не зупиняє ласих до наживи старателів, в тому числі і на території Олевського району.
          Як наслідок поширились факти незаконного видобутку бурштину фізичними особами відповідальність за які передбачена ст. 240 КК України.
          Так, упродовж 2014 року за фактами незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення  - бурштину   Олевським РВ УМВС України в Житомирській області розпочато 12 кримінальних проваджень, із яких направлено до суду 3 кримінальні провадження відносно 8 осіб, мешканців Рівненської області.
          З метою протидії незаконному видобутку бурштину 13 лютого 2015 року в прокуратурі Олевського району відбулася міжвідомча нарада керівників органів державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів Олевського району, на якій наголошено, що об»єднання зусиль органів державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів можуть реально змінити ситуацію.
           Боротися з негативним явищем міліція та прокуратура не перестануть. Ось тільки ефективність цих заходів буде залежати і від допомоги місцевих жителів. Аби справитися з бурштиношукачами, необхідно повідомляти органи внутрішніх справ про підозрілих осіб, транспортні засоби, спецтехніку, які з’явилися в селі та про осіб, які винаймають житло або поселилися в порожні житлові будинки.
          Завдяки такій інформації працівники міліції своєчасно зможуть провести профілактичні заходи і припинити вчинення злочину.
          Результатом проведення міжвідомчої наради стало прийняття постанови, якою передбачено вжиття додаткових спільних узгоджених заходів, які б реально вплинули на покращення законності у цій сфері.


Віктор Горпиніч
старший прокурор прокуратури
Олевського району
молодший радник юстиції Додав новини vitol
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з іншими.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]