Меню
Назад » » 2011 » Жовтень » 15

Село Корощино відсвяткувало подвійне свято

14 жовтня 2011 року на жителів села Корощино Олевського району з небес посипався святковий зорепад. В день Покрови Пресвятої Богородиці корощинці відзначали ще два свята: день народження села та 75-річчя школи.
Цієї осінньої прохолодної днини на місцевих жителів та гостей села чекало багато сюрпризів: безкоштовні концерти, виставка виробів місцевих майстрів і майстринь, виступи школярів та колективів будинку культури, а також поважних гостей свята. Але все по черзі.Перед початком урочистих заходів в приміщенні будинку культури зібралися талановиті народні умільці. Так Осипчук Л С і Мельник О.К. на показ громаді виставили вишиті вручну рушники, подушки та ікони.Завідувач сільською бібліотекою Іскра В.Л. спільно з директором будинку культури Мидловець Н.Ф та учасницею художньої самодіяльності Смик І.Ф., пригощали всіх охочих місцевими делікатесами. Ми не могли встояти перед спокусою і також скуштували всього по трошки.Зігрівшись приємним на смак «корощинським спотикачем» ми наблизилася до найприємнішої частини свята. Під слова ведучих, гості та учасники святкових заходів урочистою ходою направлялися до імпровізованої сцени.По переду йшли високоповажні гості та відомі вихідці села Корощино, котрих зустрічали хлібом-сіллю. Серед них почесний житель села, генерал-майор, колишній начальник управління кримінального відділу міліції Вінницької області Сидорчук М.А., котрий у далекому 1965 році закінчив Корощинську 8-річну школу.Далі охайні та усміхнені діти в різнокольорових головних уборах займали свої місця: найактивніші на сцені, інші поповнювали глядацьку аудиторію.Голова Руднє-Бистрянської сільської ради Козловець Галина Николівна урочисто привітала всіх присутніх зі всіма святами. Слова глибокої подяки були висвітленні на адресу педагогічного колективу сільської школи. «Дякуючі вашій клопітній та щоденній праці, вдалося зберегти школу у відмінному стані», - промовила Козловець Г.Н.Досить захоплюючи видався виступ директора школи Смика Анатолія Адамовича. За короткий проміжок часу йому вдалося відкрити найяскравіші сторінки з історії школи та села в цілому. Тепер відомо, що в стінах цієї маловідомої школи свої перші основи знань здобували проректор Київського лінгвістичного університету, професор фізико-математичних наук Леонід Сидорчук, провідні інженери авіації Власовець П.С та Власовець С.С., заслужений майстер спорту А. Трохимчук, і багато інших відомих людей, котрі розпочинали свій життєвий шлях з мальовничого села Корощино.До сьогодні в селі проживає 90-річна бабуся, котра є однією з перших випускниць школи. Станом на сьогодні Корощинську ЗОШ закінчило 744 учня. На теперішній час в стінах 9-річної школи навчається 81 учень під наглядом 18-ти досвідчених педагогів.
Голова Олевської районної ради Харченко Микола Андрійович також поздоровив присутніх зі святами, побажавши міцного здоров’я, успіхів у всіх починаннях та великих здобутків у майбутньому. Від імені райради ти адміністрації Микола Андрійович поповнив технічно-матеріальну базу школи на 40 стільців і одну тисячу гривень.У своєму виступі заступник голови райдержадміністрації Олександр Станіславович Ковальчук назвав Корощино своєю другою домівкою. Також він зізнався, що ніде в світі не зустрічав більш гостинних та добріших людей. «Я буду радий за Вас, якщо в кожній сім'ї побільшає маленьких діток, а вулиці та подвір’я матимуть новий вигляд. Поставте собі за мету зробити своє село найкращим», - наголосив він.Депутат Олевської районної ради Шейко Віталій Олексійович також відгукнувся і завітав на урочисті заходи. В своїй промові Віталій Олексійович щиро привітав жителів та вчителів зі святковою подією. «Я пишався і буду пишатися людьми котрі живуть в цьому селі, і переконаний, що його світле майбутнє в надійних руках». На завершення виступу депутат побажав кожній родині взаєморозуміння, достатку, любові та благополуччя. Окрім цього, небайдужий до чужих проблем депутат подарував школі сучасний телевізор.Андрій Миколайович Озерчук, депутат Житомирської облради, теж знайшов час щоб особисто поздоровити присутніх з приємною подією. Зазначивши, що велику роль у житті села відіграє школа, він наголошував у необхідності її збереження. Дякуючи сільським жителям за теплий прийом, Андрій Миколайович вручив директору школу потужний багатофункціональний пристрій.Не залишилися осторонь і вихідці з села, і інші присутні депутати. Так одні поповнили скарбничку школи новим комп’ютером, а інші щоденним приладдям, якого завжди не вистачало.Так офіційна частина підійшла до завершення. Ближче до вечора у сільському будинку культури розпочалося не менш захоплююче дійство. Місцевій публіці свій талант демонстрував вокально-інструментальний ансамбль «Калиновий цвіт», а на поважних гостей чекала дружна вечеря. День минув, проте згадка про нього залишиться на завжди у пам’яті простих людей.Додав новини news_kor
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з іншими.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]