Меню
Назад » » 2012 » Січень » 27

Школи і лікарні не закриватимуть... принаймні цього року

«Ми не плануємо жодних закриттів, серйозних реорганізацій які б зашкодили територіальним громадам… принаймні в поточному році». Про це на зустрічі з журналістами заявив голова Олевської райдержадміністрації Андрій Дяченко.
24 січня у своєму кабінеті голова Олевської районної державної адміністрації вже втретє за рік зустрівся з пресою. Дана зустріч була приурочена до першої річниці з моменту призначення Указом Президента, на якій Андрія Дяченко у формі живого діалогу звітував про досягнення своєї команди.
Першою темою для обговорення стала медицина. «Якщо недостатність фінансування по медицині була досить серйозною, то дякуючи спільним зусиллям нам вдалося її ліквідувати. На останній медраді вдалося знайти спільну мову з лікарями та вирішити ряд питань. Зокрема розроблена нова схема видачі ліків за безкоштовними рецептами. Виділяються кошти на поточні ремонти, швидкі допомоги...».
Андрій Васильович відкинув будь яку інформацію, що поширюється районом, стосовно закриття ФАПів.
 

В освітній галузі ми взяли курс на оптимізації шкільної мережі. Наша задача в цьому напрямку зробити найменше незручностей населенню за рахунок організованого та якісного підвозу до навчальних закладів.
На даному етапі мова йшла про 1 додатковий шкільний автобус, але після останнього засідання бюджетної комісії Житомирської обласної ради є надія, що Олевщина отримає 2 автобуси.
На щастя, домоглися виділення коштів у розмірі 3 млн. 100 тис. гривень з державного бюджету на добудову гімназії, а також заклали кошти на завершення роботи по очисним спорудам. Сподіваємося, що нам вдасться досягти бажаного результату.

Досить часто питання щодо розвитку фізкультури та спорту піднімають саме  спортсмени. Одне з них - майбутнє центрального міського стадіону «Колос». Так трапилося, що свідоцтво на право власності отримала міська рада, проте вже підготовлений лист в якому я звернувся до міського голови з проханням переглянути питання про скасування попереднього свідоцтва на право власності і передачу його в районну комунальну власність. На сьогодні у нас є ресурс, ми готові розглянути питання щодо виділення від 200 до 300 тисяч гривень на реконструкцію.
Минулого року наша команда в перше за три сезони приймала участь і в обласних змаганнях. Незважаючи на результат, ми будемо продовжувати повноцінне фінансування та підтримку районної футбольної команди. Окрім цього, до нас звернулися волейболісти які самі організували чемпіонат району, і виявили бажання прийняти участь в обласних змаганнях. Вже відбулася попередня розмова на цю тему. На разі вирішується питання про фінансування дорослої та дитячої збірної.

В промисловості великі надії покладаються на Олевський завод транспортних нормалей. Сьогодні до підприємства притягнуті інвестиції в розмірі 12 мільйонів гривень з метою розширення виробничих можливостей. Сподіваємося, що до кінця року лише тут вдасться створити 150 робочих місць.
Будівництво малої гідроелектростанції поблизу села Хмелівка, окрім інвестицій та додаткових надходжень до районного бюджету, дасть можливість врятувати річку Уборть від обміління.

В сфері сільського господарства на протязі року проводилася певна робота, і як наслідок, в селі Кам’янка громадянин Королівства Нідерланди відкрив фермерське господарство з поголів’ям великої рогатої худоби, котрий готовий надалі працювати і брати землю для обробітку.

На питання стосовно ніби то незаконної передачі ЦХЕТУМу на баланс районної ради Андрій Дяченко відповів слідуюче: «Давайте кожен буде займатися своєю справою. За законністю прийняття рішень повинне слідкувати прокуратура. Я вважаю, що по ЦХЕТУМу ми зробили хорошу справу. Весною роботи по зведенню даху повністю завершаться, а до нового опалювального сезону спільними зусиллями встановимо котельню».

-    Андрій Васильович, скажіть будь ласка, чи планується щорічне проведення фестивалю «Зорі над Убортю»?
-    Якщо ми хочемо мати відомий та  якісний фестиваль, то його необхідного проводити кожного року. Вже сьогодні ставимо собі за мету провести фестиваль влітку на високому рівні.

-    Хотілося б перейти до болючого бюджетного питання.
-    Єдина територіальна громада яка не виконала бюджет – це Олевська міська рада. Деякі сільські ради отримали на 150 та навіть 300 % виконання місцевого бюджету. Зараз проводиться чіткий аналіз можливих ресурсів для наповнення бюджету. Серед них розроблення диференційованих тарифних ставок плати за землю. Якщо ми розставляємо пріоритет над веденням фермерського господарства, то зрозуміло, що орендна ставка не може сягати 12%. Таким чином, щоб не заганяти підприємство в борги, орендна ставка складатиме 3-4%. Якщо ж це розповсюджена в Олевську деревообробна галузь, то їм можна ставити 12%, і таким чином наповнювати бюджети.
Мене вразило те, що за розміщення антен стільникового зв’язку до бюджету в окремих випадках потрапляло 57 гривень на рік. Зробивши певні кроки в даному напрямку, ми маємо надходження від 800-1500 гривень в місяць.
Стосовно роботи підприємств на території Олевського району, то варто відмітити позитивну динаміку нарощування майже по всіх напрямках.

-    Андрій Васильович, чи є надія, що поточного року в Олевську з’явиться перший футбольний майданчик зі штучним покриттям?
-    Я для себе минулого року і ставив таке завдання, проте загальнодержавна програма по майданчикам зі штучним покриттям 2011 року не спрацювала, і всій країні по цій програмі не було зведено жодного майданчика. Повірте, як тільки програма повноцінно запрацює, ми зробимо все можливе для того, щоб і наші діти могли повноцінно розвиватися.

-    Що за рік перебування в Олевську Вас приємно вразило, а що, можливо, засмутило?
-    По-перше в Олевську я багато чому навчився, з житомирянина поступово перетворився на олевчанина. По-друге, постійно вражає місцевість та природа, дивовижні люди які вміють святкувати з великим розмахом.
Засмучую споживацьке ставлення до природи більшості людей. Особливо неприємно, коли люди залишають після себе на місці відпочинку купи сміття. Варто не забувати, що ліс – це вичерпний ресурс, тому потрібно дбайливо ставитися до нього.

В проведених кадрових реформах похвально була оцінена робота начальника у справах сім'ї, молоді і спорту та начальника відділу культури і туризму. Андрій Васильович зазначив, що завдячуючи наполегливості профільних керівників на теренах району відбулося чимало різноманітних заходів.
Також гарні робочі відносини налагодилися з новим начальником відділу освіти Ставською К.М. Зі слів голови райдержадміністрації, їх погляди у багатьох напрямках співпадають, і ми вже цього року ставимо нові завдання.

Андрій Васильович також подякував і всім представникам засобів масової інформації за об’єктивне та оперативне висвітлення подій, які протягом року відбувалися в районі. «Звичайно, іноді з’являються доволі гострі статті, проте, мабуть, для цього існує ЗМІ, щоб вказувати на наші не доопрацювання».
Було обговорено і ряд інших питань в плані реконструкції доріг, фасадного приміщення поліклініки, доступу до мережі Інтернет та цифрового телебачення. Дані теми ми детальніше розкриємо в наступних публікацій.  


Производителем лазерного скальпеля ланцет 1 является компания Русский инженерный клуб.   Додав новини news_kor
avatar
2
2
прийде весна: там кубок, першість області, то й і побачимо, що ж то за підтримка така буде...
avatar
2
1
".........ми будемо продовжувати повноцінне фінансування та підтримку районної футбольної команди....." Мені смішно....аууу футболісти...відгукніться...чи може я помиляюсь !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]