Меню
Назад » » 2011 » Січень » 25

Сьогодні - День студентів (Тетянин день)

Так сталося, що саме в День святої Тетяни російська імператриця Єлизавета Петрівна підписала указ „Про заснування Московського університету” і 12(25) січня стало офіційним університетським днем (тоді він називався „днем заснування Московського університету”). А свята Татіана з тих пір в православному світі вважається покровителькою студентів. До речі, саме древньогрецьке ім’я Татіана в перекладі означає „упорядниця”.

В 60-70 рр. 19 в. Тетянин день перетворюється в неофіційне студентське свято. До того ж, з нього починалися канікули, і саме цю подію студентська братія завжди весело відзначала.
Святкування „професійного” дня студентів мало традиції і ритуал – влаштовували урочисті акти з роздачею нагород і промовами. Спочатку це свято відзначали тільки в Москві, і відзначали дуже пишно. Щорічне святкування було для міста справжньою подією. Воно складалося з двох частин: нетривалої церемонії в будівлі університету і шумного народного гуляння, участь у якому брала майже вся столиця.

В XVIII – першій половині XIX в. Університетським, а тому і студентським святом стали урочисті акти на честь закінчення навчального року, на яких була присутня публіка, роздавали нагороди, проголошувалися промови. В той же час офіційним університетським днем залишалося 12 січня. Потім з’явився указ Миколи І, в якому він розпорядився святкувати не день відкриття університету, а підписання акту про його заснування. Так волею монарха з’явилося студентське свято – Тетянин день та День студента.
Як відомо, день студента святкують двічі. Перший раз – 17 листопада, адже це є Міжнародний день студента, а другий раз – 25 січня, бо Тетяна – покровителька Вищої школи і з нею характеризується студентство. Є багато суперечок коли ж все-таки святкувати це свято. Але кожен свідомий студент знає про своє професійне свято і святкує коли забажає. Найкраще, напевно, святкувати двічі.
Додав новини Shura1989
avatar
2
7
Вітаю всіх з Днем студента, гарних Вам викладачів і легких екзаменів. А ті, хто вже не студенти, пригадайте свої найкращі роки і за це теж можна випити!!!!
avatar
3
6
Шкода, що в нас екзамени завтра...так би була вагома причина напитись biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin
avatar
3
5
Усіх студентів та Тетян з Днем студента!!!!!!!!!
avatar
4
4
Ты студент. Мы громко скажем:
«Это точно по тебе».
Пусть тебе удача даже
Улыбается во сне.
В вузе ты сейчас столичном.
Так держать! И так держись!
Мы желаем на «отлично»
Сдать экзамены на жизнь.
ВСЕХ С ДНЕМ СТУДЕНТА!!!
ХОРОШО ПОГУДЕТЬ!!! ;))))))
avatar
3
3
оце нап'ються студентки Татьяни))
1-5 6-7
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]