Меню
Назад » » 2012 » Грудень » 20

Сьогодні в Україні День міліції

День міліції відзначається щорічно 20 грудня у день прийняття Верховною Радою в 1990 році Закону України Про міліцію. Число співробітників органів внутрішніх справ становить близько 220 000 людей. 

Напередодні Дня міліції, а саме 9 грудня, правоохоронці відзначили День працівників штабних підрозділів органів внутрішніх справ. «Штабістів», як нерідко їх називають колеги, прийнято вважати «мозковим центром», який координує роботу всього відділу міліції. За короткою назвою цього структурного підрозділу, який вважається одним з найвідповідальніших в системі ОВС, насправді криється великий обсяг роботи.

В Олевську штабний підрозділ органів внутрішніх справ три роки очолює молодий правоохоронець, старший лейтенант міліції, 25-річний олевчанин Богдан Невойт, який користується заслуженою повагою серед своїх колег.
Перші думки стати міліціонером у Богдана з'явились ще у школі коли він навчався у 8- му класі. Шкільні профорієнтаційні заходи, спілкування зі старшими друзями, які навчалися у ВНХ внутрішніх справ, цікаві розповіді в міліції стали доленосними у виборі життєвого шляху юнака. У 10-му класі, остаточно вирішивши пов'язати своє життя з цією нелегкою, але романтичною професією, Богдан почав серйозно готуватися до вступу у навчальний заклад, обравши Київський національний університет внутрішніх справ, який й закінчив у 2009 році, отримавши фах магістра з юридичної психології. Свою міліцейську діяльність розпочав в Олевську на посаді старшого інспектора патрульної служби (керівника групи) у червні 2008 р.

1, жовтня 2009 року він був призначений дільничним інспектором міліції, а з лютого 2010 року почав виконувати обов'язки начальника штабу, а в червні цього ж року був призначений на дану посаду без приставки «в.о.». Його головними обов'язками є: координація та узгодження дій усіх галузевих служб райвідділу УМВС у боротьбі зі злочинністю та охорона громадського порядку. Це передбачає вивчення оперативної обстановки в районі та організація оперативного реагування на її зміни. А також здійснення комплексного аналізу стану злочинності та громадського порядку, результатів роботи міського управління, розробка поточних та перспективних планів роботи управління, організація проведення оперативних нарад та заходів щодо удосконалення оперативно-службової діяльності галузевих служб управління.Як розповідає Богдан Борисович, освоїти обов'язки головного штабіста райвідділу було не легко - до всього потрібно оволодіти вміннями та навичками керівництва даним структурним підрозділом міліції. У черговій частині, якою керує начальник штабу, працюють хоч і молоді, та вже досвідчені правоохоронці: оперативні чергові райвідділу - капітан міліції Сергій Шепетько, лейтенант міліції Іван Козловець та помічники оперативного чергового райвідділу - прапорщик міліції Володимир Кравченко, сержант міліції Віталій Патюк, сержант міліції Олександр Єрмійчук. Їх роботу Б.Б.Невойт відзначає особливо, адже «саме з ними зустрічається насамперед відвідувач чи постраждалий, переступивши поріг райвідділу міліції, - розповідає він. - За склом, як у відомих міліцейських телесеріалах, тут розгортаються події, які не дають розслабитись ні на хвилину: телефонні дзвінки, виклики, виїзди.. І так 24 години на добу: вдень і вночі, в будні і у свята».

За добу у черговій частині Олевського РВ УМВС в середньому реєструється до 10 повідомлень від мешканців міста, з них 2-3 - про тяжкі злочини. За галом, з початку 2012 року зареєстровано 3020 заяв і повідомлень, працівниками відділу порушено 300 кримінальних справ.
Відомо, що на території Олевського району час від часу проводяться оперативно-профілактичні відпрацювання та спеціальні операції, їхньою організацією також займається штаб. Так, у цьому році було проведено 14 таких заходів. Усі вони виявилися досить результативними. Зокрема, під час операцій «Розшук» працівниками міліції було розшукано 11 осіб, які переховувалися від слідства та суду, а також було встановлено місце знаходження 7 безвісті зниклих громадян.

Робота у штабному підрозділі, як і в міліції загалом, важка - не кожен витримує постійне навантаження, ненормований робочий час, часто - без вихідних. Цей хліб - не з легких Попри все, Богдан Борисович ніколи не жалкував про обрану професію, жартома каже: «Не було коли...». І додає, що омріяна професія міліціонера для нього, окрім тяжких буднів, несе в собі відчуття гордості, мужності, впевненості, задоволення. Щоб стати правоохоронцем, зокрема, штабістом, не потрібно ним народитись, достатньо просто захотіти, так як у свій час захотів Богдан Невойт.

У цей день висловлюємо щиру вдячність всім працівникам та ветеранам міліції за самовіддану працю. Бажаємо і надалі мужності, витримки й наснаги, нехай удача та професійні успіхи будуть Вашими постійними супутниками у житті.
Від щирого серця зичимо всім Вам родинного добробуту, міцного здоров'я і щастя!

з газети "Незалежна" від 14.12.2012
Додав новини news_kor
avatar
0
6
міліція - це нероби, дармоїди, і т. д.
avatar
1
4
Не знаю чи це заслуги нашої міліції чи у нас люди такі, але Олевськ одне з найспокійніших і найбезпечніших міст в Україні.
avatar
1
5
Повністю згоден,що у нас достатньо спокійна кримінально-побутова ситуація(казнокрадів точно не менше...).На мою субьєктивну думку,це із-за того,що на щастя у нас не дуже поширені важкі наркотики,так як у тому ж Коростені чи Новограді...Планокури не в рахунок,хоча серед них стільки миліціонерів нинішніх молодих(вибачаюсь,не здержався...)...А алкоголіки все таки із-за того,що у нас всі всіх знають дуже рідко йдуть на тяжкі злочини,а якщо щось і роблять-то по мелочі...Ну і звичайно рятує ще те,що дуже багато потенційно небезпечної молоді навчається чи працює в інших місцях чи містах,так що їхні гріхи до Олевська формально не стосуються...А саме головне,що ми не Донбас,де кримінал у людях в генах,не у всіх звичайно,але процентів 70-80 точно мають кримінальні нахили(знаю з власного особистого спілкування....).
avatar
0
3
А можна попросити дані 2 коменти видалити?А то інші 2,які були видалені до цього, я буду на всіх статтях де потрібно.і не потрібно ставити...Воно вам потрібно?Да і не красиво якось це,адмін....
avatar
0
2
Ну нічого собі,навіть комент залишили...Оце незалежна пресса,тпху ти(чи ви)інтернет ресурс...По моєму так солідніше буде...
avatar
0
1
Блін,ругаєш миліцію- погано,хвалиш-ще гірше....
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]