Меню
Назад » » 2011 » Березень » 7

Свято-Миколаївській церкві виповнилося 415 років

П'ятикупольна православна Свято-Миколаївська церква заснована на початку 1596 року - найвизначніша пам'ятка Олевщини, до того ж - найстаріша культова споруда області.
Мурована церква Святого Миколая Чудотворця УПЦ Московського патріархату в м.Олевську - класичний взірець укріпленого храму українського середньовіччя зі стінами товщиною майже в 2 метра та вузенькими вікнами-бійницями. Первісно церква мала один купол, але дійшла до наших часів із добудованими пізніше псевдо-бароковими банями. Оригінальні фрески, на жаль, не збереглися, внутрішній розпис Миколаївської церкви в Олевську був виконаний московськими майстрами в XX ст. в російському стилі. Особливої уваги заслуговує дзвіниця із оригінальним горішнім хрестом-сонцем, характерним для тогочасної литовської католицької традиції.Богослужіння в святині проводяться щотижня, а на великі православні свята на подвір'ї та в будівлі церкви "ніде яблуку впасти".
Ще є легенда про підземний хід, який від церкви простягається за місто на десятки кілометрів. Однак навіть місцеві краєзнавці та історики  його так  й не дослідили.

Додав новини Shura1989
avatar
2
2
Не в кожній церкві себе так почуваєш, як у Олевській, коли заходиш до церкви, ніби відключаєшся від всього світу, заворожує і заставляє задуматись над багатьма речами...ми на цій землі тимчасові, а такі речі, як храми, вічні....
avatar
4
1
В Олевську дуже красива церква, хочеться щоб більше молодь заходила до неї.Тому що в сучасної молоді мораль та етика на нулю-а це наше майбутнє.
А ще мені неподобається Московський патріархат-по всій країні підминає під себе церкви і монастирі.......
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]