Меню
Назад » » 2014 » Липень » 5

Тести ЗНО показали низький рівень знань

 Основна сесія ЗНО, яка пройшла в Україні з 3 по 27 червня з чотирнадцяти предметів, показала низький рівень знань абітурієнтів.

Так сказав на прес-конференції в Харкові директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Загальне враження про середню освіту за підсумками основної сесії - а явка абітурієнтів склала 87 проц. - не тільки не оптимістичне, воно дуже сумне.

Зокрема, 43% абітурієнтів не впоралися з тестом з математики, при цьому тест був середнього рівня складності.

Ще гірше - з фізикою. У нас немає жодного абітурієнта, який відповів би правильно на всі питання з цього предмету.

Тільки один з 80 тис. абітурієнтів набрав 200 балів з біології ", - зазначив Лікарчук.

За його словами, з гуманітарних предметів ситуація не краща.

"З 130 тис. абітурієнтів, які здавали історію, правильно на всі питання тесту відповіли лише 4 людини. З них лише один 1996 року народження, тобто, закінчив школу цього року, інші ж - 1955, 1978, 1972 рр. народження.

Ще одна цифра: 25% абітурієнтів навіть не стали писати творче завдання з англійської мови. А ми ми уже почали вивчати по дві іноземні мови в школі", - додав Лікарчук.

За його словами, ці результати свідчать про те, що за останні 10-15 років в освітній політиці держави розставлялися не ті пріоритети, а реальних реформ у системі загальної середньої освіти, як і вищої, не було.

"Загальні дані ЗНО не аналізувалися на офіційному рівні з 2008 року, і немає впевненості, що аналіз результатів буде зараз прийнятий до уваги парламентом і урядом", - додав Лікарчук.

За його словами, вимагають якісного аналізу підручники, навчальні плани, склад педагогів, рівень освіти в селі та місті.

Як прозвучало на прес-конференції, Харківщина - на третьому місці в країні за кількістю абітурієнтів, які отримали максимальні результати ЗНО.

"Так, у Київській області максимальний результат - 200 балів - отримав 101 абітурієнт, у Львівській - 85, у Харківській - 37 абітурієнтів", - сказав Лікарчук.

Відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу про можливість повернення до колишньої системи вступних іспитів, Лікарчук відповів: "Тестування визнане у світі як об'єктивна форма оцінювання якості знань, отриманих у середній школі".
Джерело : Укрінформ Додав новини vitol
avatar
0
2
Якість навчання залежить виключно від вчителів!!
avatar
1
1
Прикольно ...

Цитата
З 130 тис. абітурієнтів, які здавали історію, правильно на всі питання тесту відповіли лише 4 людини...
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]