Меню
Назад » » 2011 » Травень » 24

У вихідні - до церкви, а не на базар

На ім'я міського голови А.В. Повара надійшов лист отця настоятеля парафії Воздвиження Святого Хреста Римсько-Католицької Церкви Віталія Умінського, пастора Християнської Церкви Осанна Григорія Мирончука, пастора Української Християнської Церкви "Нове покоління" Леоніда Тимощука та пастора Церкви Християн Віри Євангельської Петра Шапорди.
У листі висловлена думка про те, що у сучасному суспільстві нехтується одна із заповідей Господніх щодо вшанування неділі. Як приклад наводиться той факт, що в таких європейських країнах, як Німеччина, Австрія, Словаччина, Польща та ій. влада заборонила у неділю будь-яку торгівлю. Оскільки самотужки релігійні конфесії не в змозі зруйнувати цей спадок радянського минулого, автори листа просять місцеву владу вжити необхідний заходів щодо належного християнського святкування неділі у місті Олевську, для того, щоб належно вшановувати День Господній та присвятити вільний час для своїх родин, зокрема:
1.    Заборонити в неділю торгівлю в господарчих магазинах.
2.    Перенести торгівлю на кооперативному ринку з неділі на понеділок.


Для повноти картини ми звернулися з цього приводу до представника
найбільшої релігійної конфесії у місті, настоятеля Свято-Миколаївської церкви, ієрея о. Сергія.Оминаючи питання міжконфесійних стосунків між православ'ям, католицизмом та протестантами, священник загалом висловився за те, що неділя, згідно заповідей, повинна належати Богові, а не собі. Адже на Пасху ніде ніхто не працює. А кожна неділя - це і є мала Пасха. Тож було б набагато краще, коли б люди йшли у неділю до церкви, а не на базар. А після богослужіння приділили час іншим милосердним справам: відвідали хворих у лікарні, оступившихся у темниці, немічних - у будинку пристарілих, присвятили цей час своїм батькам і дітям.

Стосовно пропозицій про заборону та перенесення торгівлі, отець Сергій вважає, що такі заходи можна було б спробувати, але у дещо інший спосіб. Скажімо, роботу на ринку перенести на суботу, а не на понеділок - день, що є робочим для більшості працюючого населення. А торгівлю у господарських магазинах краще буде не забороняти, а розпочинати о 11.00 год. - тоді, коли закінчується церковна служба. Священник мотивує ці думки тим, що будь-які насильницькі методи, не зважаючи на їх благородні наміри, могтимуть викликати конфлікт у суспільстві. Найкраще ж буде тоді, коли люди свідомо прийдуть до необхідності виконання заповідей Господніх.

Запрошуємо олевчан до обговорення даного питання.

з газети "Новини Олевська" від  20.05.2011
Додав новини news_kor
avatar
1
8
Це потрібно зробити не тільки в місті.а в Олевському районі.Думаю цю ініциативу влада підтримає.
avatar
2
7
під лежачий камінь и вода не тече. потрібро переходити від слова до діла, ставити питання на порядок денний у міськвиконкомі.
avatar
1
5
І я підтримую отця Сергія. В суботу буде добре йти на базар, а неділя хай дійсно буде для відпочинку.
avatar
2
4
. " Як приклад наводиться той факт, що в таких європейських країнах, як Німеччина, Австрія, Словаччина, Польща та ій. влада заборонила у неділю будь-яку торгівлю"- це тому що там небуло, або майже небуло комуняк атеїстів. В нас для одних, це чи неєдина можливість заробити,а для других щось купити(виторгувати) щоб елементарно вижити.
Я двома руками за нашу Православну віру! Скажіть мені будьласка-а чи є в Олевську недільна школа і скількі дітей там займається,а чи регулярно батюшки відвідують ЗОШ-и?????????? На захід. Україні даже уроки починаються з молитви. Треба починати з дітей і молоді,розказувати прививати любов до Бога з малку і тоді коли вони виростуть, я думаю що вони в неділю підуть до церкви.
А наші батюшки(не всі но більшість) тільки ходять там де хтось щось пожертвує,щоб собі догодити і москов. патр-ту.
avatar
1
6
При чому там комуністи??? і взагалі якісь партії????
Ми самі у всьому винуваті!!! Бо погоджуємось на всі умови роботодавців навіть якщо вони схожі на рабські!!!!
Профсоюзів нема!!! І роботодавці позволяють собі все!!! Вони ж можуть і оштрафувати за просто так і вигнати з роботи!!! А так не повинно бути!!!
avatar
1
3
Взагалі потрібно встановити робочий тиждень 5-денний по 8 годин у день!!!
Не зрозуміло за чим дивиться охорона праці????!!!!
Більшість працівників виходять на роботу кожного дня і за це отримують лише мінімальну!!!
Здається і у Вітолі теж перепрацьовують (не стверджую, бо можливо помиляюся)
А від перепрацьовування, як відомо, психічні люди стають....
1-5 6-7
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]