Меню
Назад » » 2011 » Січень » 27

Українофобія у всіх її проявах

З приходом нової влади представники засобів масової інформації все частіше доносять до нас поняття «українофобство». Звичайно, більшість свідомих людей розуміють причину і глибину проблеми, але, нажаль, значна частина населення України навіть не знає визначення даного терміну.

За тлумаченням Вікіпедії – вільної енциклопедії, українофобія – це злісна ворожість до українців як народу, їх культури, мови, або до України, як держави. Вважається, що українофобія є різновидом ксенофобії – ненависті до незнайомого чи чужого і спостерігається серед народів, які жили в контакті з українцями в колишньому СРСР чи інших місцях. Ненависть до українців проявляється у різних формах: у використанні образливих етнонімів, у стереотипному приписуванні цілому народові окремих, негативних рис та навіть у запереченні українцям права на саме існування, як окремого етносу. Як явище, українофобія також використовуються певними силами, які цілеспрямовано розпалюють ненависть до українців, як засіб досягнення своїх політичних цілей.
Після проросійського президента, прем'єр-міністра та міністра освіти і науки України, українофобію підхопили й звичайні громадяни. Днями  в Інтернет потрапило відео, на якому зафіксовано як одеський інспектор ДАІ відверто продемонстрував неповагу до державної української мови і людей, які вважають її рідною.
Відео було зняте 22 січня 2011 року. Видно, як в Одесі на вулиці інспектор ДАІ, на прохання водія спілкуватися державною мовою проголосив: "Нє понімаю тєлячью мову".
На запитання водія, чи означає це, що він не любить державну мовну, даїшник відповів: "Нет, абсолютно. Никогда в жизни его не полюблю, говорю с полной уверенностью".

Нагадаємо, що у підвішеному стані залишається майбутнє скандального законопроекту "Про мови в Україні", який був внесений до Верховної ради у вересні 2010 року. Як відомо, цим документом пропонується на законодавчому рівні визнати, що російська є для більшості громадян або рідною, або мовою щоденного спілкування.
Ухвалення закону парламент відклав на невизначений термін. Однак раніше віце-прем'єр Борис Колесніков заявив, що до кінця свого президентського терміну Віктор Янукович має зробити російську другою державною.
Додав новини Shura1989
avatar
1
9
Українофобія (українофобство, україножерство, антиукраїнизм) — соціальне явище, одна з форм національної нетерпимості, ідеологія ворожого і нетолерантного ставлення до українців як до етносу, упереджене і негативне уявлення про них, злісна ворожість до українців як народу, до їх національних прагнень, їх культури, мови, або до України, як держави. Ненависть до українців проявляється у різних формах: в приниженні національної честі та гідності українців або образі їх почуттів, заподіянні ганьби, в переслідуванні, насильстві, нанесенні збитку по відношенню до особистості, нарузі над історичними та культурними реліквіями, нагнітанні ворожнечі і неприязні, у використанні образливих етнонімів, у приписуванні українцям негативних рис, у запереченні українцям права на існування як окремого етносу, у проведенні антиукраїнської діяльності, що полягає у вчиненні дій, спрямованих на поневолення українців, їх дискримінацію за ознакою приналежності до українського народу або частини населення України в економічній, політичній, освітній і культурній областях. Антиукраїнська діяльність може проявлятися у розповсюджені матеріалів із завідомо неправдивими вигадками про українців, обмеженні на користування і навчання рідною мовою, забороні відзначення національних свят тощо. У ході історії українофобія, як ідеологія та політика, мала різні прояви - від свідомо неправдивих звинувачень і всякого роду дискримінації (позбавлення українців громадських та інших прав) до асиміляції і геноциду. Українофобія є одним з різновидів ксенофобії.
avatar
1
8
Деякі високопосадовці публічно заявили, що готові надати "герою" нове робоче місце. ГАНЬБА!!!!!!!!!
avatar
1
7
Це жах! Проте це досить поширене судження між російськомовними українцями. Хоча... ні, вони вже не українці. Українець - це не лише громадянство України в паспорті...
avatar
1
6
Только и только украинский язык должен быть. Если будет 2 языка - тогда что будет:
1. Восток будет частью России.
2. Конфликты неизбежны между левобережной и правобережной стороной Украины.
3. Гражданские войны - мы уже могли это видеть на майдане, когда были "синие" и "оранжевые".

Если я хочу говорить на русском - я буду говорить. Нужно дать людям выбор, так как законы все писаны для народа. Я против того, что бы мое дитя учили русского языка.

avatar
2
5
да пішли ви.. хочете говорити російською, говоріть.. але державна має бути одна! cry
1-5 6-9
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]