Меню
Назад » » 2012 » Листопад » 16

Українська мова - наш скарб

9 листопада в День української писемності та мови в ПТУ № 10 м. Олевська був проведений усний журнал на тему: "Українська мова - наш скарб".

Мета заходу: ознайомити учнів та учасників з історією життя просвітителів Кирила та Мефодія, письменника-літописця Нестора, виникнення письма та свята Дня української писемності та мови.
Оформлення кабінету української мови та літератури в українських народних традиціях, портрети Нестора, Кирила та Мефодія, Т.Г.Шевченка, крилаті вислови про мову, учнівські малюнки на тему: "Мова моя солов'їна", виставка книг "Нехай же слово золоте печалиться, сміється і цвіте", зразок кирилиці та "глаголиці", український вишиваний одяг учасників конкурсу сприяли збагаченню знань учнів та присутніх про українську мову, її історію, традиції, зробили цей захід цікавим і незвичним.13 ході заходу з уст Стецька Артема, учня групи № 3 лунали поезії про мову, як одне з чудес світу, лунали захопливо та щиро: 
О слово, рідне, хто без тебе я? 
Німий жебрак, старцюючий бродяга?
Мертвяк, оброслий плиттям саркофага,
Прах, купа жалюгідного рам'я...
(Дмитро Павличко)

Ведучі журналу, викладачі української мови та літератури Існюк B.C., Козловець М.Т., Шинкар B.C., сторінка за сторінкою відкривали все нові глибини, виникнення та розвиток української писемності та мови, які відзначаються щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця" - "батька української історії та словесності".

Одна із сторінок журналу ознайомила з походженням писемних знаків "кирилицею" і "глаголицею", які і нині, а саме - "кирилиця" лежить в основі сучасного українського алфавіту.
Дуже хотілося, щоб кожен з нас, хто доторкнувся до історії рідної мови, розумів, що українська мова має майбутнє, адже вона народжується не просто з уст українського народу, а з глибин його серця й душі. Обов'язок кожного з нас - турбуватися про її долю, удосконалювати, збагачувати.

Як вогонь у серці, я несу в майбутнє
Невгасиму мову, слово незабутнє.

B.C. Існюк, викладач української мови та літератури

Додав новини news_kor
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з іншими.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]