Меню
Назад » » 2013 » Жовтень » 21

В Олевському районі діють кооперативи

На виконання наказу департаменту агропромислового розвитку від 20.09.2013 року № 82 управління АПР Олевської РДА доводить до відома громадян Олевського району про те, що важливим напрямом розбудови аграрного сектору економіки є розвиток сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

 Понад 70 % трудомісткої сільгосппродукції повсякденного споживання – картоплі, інших овочів, фруктів, молока та м’яса виробляється в особистих і фермерських господарствах (ОСГ, ФГ), які не мають постійно діючих каналів реалізації такої продукції. Як результат – значна частина вирощеної продукції, особливо у віддалених від приміської зони селах, згодовується худобі або псується. Частина її потрапляє до кінцевих споживачів, але через посередників, чи продається селянами на стихійних ринках.

У зв’язку із значною кількістю ОСГ, ФГ доцільно сприяти формуванню за безпосередньою їх участю кооперативного сегмента аграрного ринку. Країни – члени ЄС, США, Канада та інші розв’язали проблему збуту продукції, вирощеної фермерами, шляхом підтримки створення ними прозорої постачальницької, заготівельно-збутової інфраструктури на засадах кооперації та її інтеграції з торгівлею, підприємствами харчової і переробної промисловості.

ОСГ, ФГ в умовах загострення конкуренції на аграрному ринку стали перед проблемою реалізації надлишків продукції. Підвищення цін на енергоресурси, сільгосптехніку, добрива та корми, низький рівень закупівельних цін, відсутністю стабільних та надійних каналів збуту сільгосппродукції робить її виробництво збитковим. Дані товаровиробники не здатні самостійно адаптуватися до вимог СОТ і кон’юктури аграрного ринку щодо виробництва високоякісної сільгосппродукції.

Зрушення, які спостерігаються у розбудові обслуговуючої кооперації на селі, могли б бути вагоміші у разі законодавчого визнання кооперативів неприбутковими організаціями та їх державної фінансової підтримки.

Олевська РДА, управління АПР постійно проводять цілеспрямовану презентаційну, консультативну роботу в напрямку переконання підприємливо-активної частини населення громад на чолі з виконавчими комітетами сільських рад щодо необхідності формування суспільної думки та послідовних дій по створенню обслуговуючої кооперації на селі.

Вимоги СОТ, підготовка до асоціації з ЄС, світові критерії оцінки якості сільгосппродукції, продукції тваринництва повинні спонукати фізичних осіб – сільгосптоваровиробників до об’єднання зусиль з метою забезпечення конкурентоспроможності своєї продукції.

Основною перевагою в реалізації надлишків сільгосппродукції через кооперативне об’єднання є юридична особа (адресат), з яким укладаються угоди на заготівлю відповідної партії продукції, місце розташування холодильного обладнання для заготівлі молока переробниками, зернодробильне обладнання, можливість замовлення для членів кооперативу оптових партій мінеральних добрив та збут надлишків плодово-овочевої продукції, м’яса. Прикладом є новостворений кооператив СОК «Довгосілля» с. Кам’янка, який надає населенню комунальні послуги по збору і вивезенню побутових відходів. Дана практика діє і в Жубровицькій громаді, де з 2001 р. працює СОНК «Жубровицький».

Загалом на території району завдяки активній громадській позиції керівників діє СОК «Поліський світанок» с. Хочине, створений 16.04.2009 р., який отримав державну підтримку 99,5тис. грн. на придбання тракторного причіпу, ґрунтообробного агрегату, розкидача добрив, косарки тракторної, плуга тракторного. Даний кооператив надає послуги по оранці та дискуванню землі, посіву зернових культур, скошуванню, згрібанню та пресуванню трави, транспортні послуги.

СОНК «Жубровицький» с.Жубровичі, створений 14.08.2000р., отримав державну підтримку у 2009р. 155,3 тис.грн. на придбання трактора МТЗ-82 і надає послуги по оранці землі, скошуванню трави, заготівлі молока від населення, транспортні послуги.

СОК «Довгосілля» с.Кам’янка, створений 03.08.2011 р., претендує на отримання державної підтримки на закупівлю техніки. За сприяння народного депутата України В.Пехова та за результатами районної толоки, поліпшено матеріальну базу кооперативу і отримано трактор ЕТОН-220.

РДА, управління АПР Олевської райдержадміністрації запрошує всіх бажаючих громад району до реалізації амбітних планів у розвитку сільськогосподарської кооперації в районі.

В. А. МИХАЙЛЕНКО,
начальник управління АПР
Додав новини ubort
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з іншими.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]