Меню
Назад » » 2015 » Липень » 17

В Україні припиняють видачу ліцензій на видобуток бурштину

Мінекології готує законопроект щодо легалізації видобутку бурштину.

 Міністерство екології та природних ресурсів призупинило погодження дозволу на розвідку і видобуток бурштину та поновить його лише після ухвалення закону, який врегулює це питання.


Таке рішення прийнято на позачерговому засіданні комісії Мінекології з питань погодження надання надр у користування в п'ятницю.

"Прозорого механізму видачі ліцензії зараз немає, діє постанова Кабінету міністрів України №615, яка дозволяє видавати ділянки на розробку без аукціону. Відповідно, легального видобутку як такого немає, і нема з кого питати", - повідомила заступник міністра Світлана Коломієць.

 Вона уточнила, що в останні роки компанії не звертались за видачею ліцензії на розвідку і видобуток бурштину. Лише за останні тижні кілька компаній захотіли одержати дозвіл на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку.

Мінприроди видало лише одне погодження, але потім відкликало його через різкі протести громадськості і депутатів.

За словами Коломієць, всього було подано 5-7 звернень на погодження розвідки бурштину.

 Заступник міністра повідомила про те, що в даний час легальний видобуток бурштину порівняно з нелегальним мізерний.

Коломієць зазначила, що мова про відкликання раніше виданих ліцензій поки не йде.

За її словами, представники Мінприроди активно беруть участь в доопрацюванні законопроекту №1351-1 "Про видобування та реалізацію бурштину", який ВР ухвалила в першому читанні у квітні поточного року.

 Як повідомлялося, законопроект спрямований на створення сприятливих умов розвитку в Україні нової галузі економіки, пов'язаної з видобутком, реалізацією та обробкою бурштину, на залучення в цю галузь інвестицій і нових технологій.

Верховна Рада має намір упорядкувати видобуток бурштину та посилити кримінальну відповідальність за використання надр, що містять бурштин. Законопроект також передбачає припинення незаконного видобутку бурштину в Україні, забезпечення охорони навколишнього середовища під час видобутку бурштину та рекультивацію порушених земель.

Проект закону визначає види і строки використання надр, що містять бурштин.

Згідно з документом, використання таких надр є платним, плата за їх використання встановлюється Податковим кодексом.

Згідно з документом, з метою його реалізації, розвитку бурштинової галузі в кожній області, де є поклади бурштину, створюються спеціалізовані комунальні підприємства, які здійснюють діяльність у сфері видобутку та реалізації цієї копалини.

Окрім того, у законопроекті прописано порядок реалізації видобутого бурштину.

Проектом закону пропонується внести зміни до Кримінального кодексу, посиливши відповідальність за порушення встановлених правил охорони чи використання надр.

Так, порушення встановлених правил охорони надр, якщо це створило небезпеку для життя і здоров'я людей чи довкілля, карається штрафом від 500 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян чи обмеженням волі на строк до 3 років.

Зазначені вище порушення, а також незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення пропонується карати штрафом від 1,5 тис. до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів чи обмеженням волі на строк до 5 років.

Зазначимо, що видобуток бурштину в Україні не прописаний на законодавчому рівні. Прикордонники та митники постійно затримують людей, котрі намагаються вивезти мінерал за межі країни. Так, за останні місяці, за офіційними даними, за намагання вивезти мінерал було конфісковано понад 0,5 т бурштину.
Передає korrespondent.net Додав новини vitol_kor
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з іншими.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]