Меню
Назад » » 2014 » Червень » 30

Вже зараз можуть активно їхати в Європу курятина, яйця, мед, збіжжя, огірки, помідори

Підприємства, які наперед подбали, щоб їхня продукція відповідала євростандартам просто зараз можуть торгувати з Європою на дуже вигідних умовах: з нульовими ввізними митами.
Складніше буде тим, хто звик працювати за радянськими нормами, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Баба Валя гальмує євроінтеграцію, бо сьогодні, як і півстоліття тому, йде доїти корову руками. Каже, що в неї все стерильно, Але вона робить своє молоко невиїздним. Адже до Євросоюзу пустять лише продукт, якого не торкалася рука людини.
Дядько Петро вміє обходитися без власних рук. Йому пощастило: надійник подарувало керівництво району, бо фермер має аж 10 корів. З апаратом, хвалиться Петро, і рукам легше, і молоко якісніше. Та невдовзі його євроінтеграційні прагнення зіллють в одну цистерну з молоком баби Валі.

70 відсотків української молочки робиться саме з такої сировини - зібраної по сільських дворах.
Менше третини - надоюють стерильно на великих фермах. Коштує надійний апарат 5 тисяч гривень. Літр молока Петро здає оптовикам за 2 гривні. Щоб заробити на надійник фермеру треба місяць доїти 10 корів, відкладати усе зароблене, не їсти і не пити. Для баби Валі, в якої одна корова, сума взагалі непідйомна.

"У Польщі так було - вони закупляли вживані надійники і допомагали селу переходити на ці стандарти, Звичайно, це складно, але, я думаю, що і ви, і я хочемо пити якісне молоко", - каже експерт Людмила Акулінська.
Від підписання угоди про асоціацію виграє передусім український споживач, каже експерт.

Адже всі виробники в країні - незалежно від того, працюють вони на внутрішній чи на зовнішній ринок - нарешті нестимуть відповідальність за якість своєї продукції. Виробники ж в разі чого відповідатимуть у суді. Досі претензії переадресовували державним контролерам, покарати яких за недбалість було неможливо.

Закони, які поламають радянську систему колективної безвідповідальності, мали бути прийняті ще вчора, зауважує експерт. Європа вимагає - депутати гальмують.

"Наша ветеринарна мафія не хоче, щоб у нас була нормальна європейська структура, яка не може заходити в будь-який час, коли вона хоче, і вимагати хабарі. Якщо ми в липні ці закони не приймемо, Рада йде на канікули, потім вони ще як розженуть Раду – коли ми їх приймемо?!", - каже Людмила Акулінська.
Незалежно від законів, вже зараз можуть активно їхати в Європу курятина, яйця, мед, збіжжя, огірки, помідори. Українська городина та фрукти має всі шанси витіснити з європейських маркетів турецьких конкурентів, бо буде дешевшою. Туреччина сплачує в ЄС мито на сільгосппродукцію. Україна тепер - ні. До нас натомість зайдуть дешевші європейськи продукти. Оливкова олія, імпортні вина, океанська риба - подешевшають на 10 відсотків. Україна також скасовує мита для Європи. Але поки шо на ті продукти, які в нас не виробляють.
Перші вигоди, які Україна отримає від євроінтеграції, поміщаються в холодильник. Згодом, запевняють урядовці, відчуємо переваги не лише шлунком, а й гаманцем.
"Наші сусіди використовують назву: інвестиційний рай. Ось що ми повинні створити в Україні перш за все для українських інвесторів.
Зараз іноземні інвестори не такі дурні, вони не хочуть ніякого раю для себе, вони хочуть подивитися: ви спочатку створіть рай для своїх інвесторів, ми подивимся, а потім будем інвестувати", - каже Павло Шеремета, міністр економіки України.
Головна ставка тепер - на малий і середній бізнес, який в Європі є основою економіки і демократії.  Найперше полегшення, яке відчують українські підприємці, скорочення податків. Кабмін вже розробляє документ, де замість 23 зборів лишиться 8. Процес пішов, але на повну силу асоціація запрацює лише тоді, коли в Україні настане мир.
Водночас через війну деякі європейці стали активніше купувати українське. Наприклад, в одному з естонських супрмаркетів товари українського виробництва позначають жовто-блакитними цінниками. Так торгові мережі висловлюють підтримку новому асоційованому члену ЄС.


Ольга Кашпор,ТСН

Ольга Кашпор,
Читайте більше тут: http://expres.ua/digest/2014/06/30/108721-ukrayina-staty-zhytnyceyu-molochnyceyu-yevropy-viduchytsya-pracyuvaty-sovku

Додав новини vitol
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з іншими.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]