Меню
ВХІД Вхід і реєстрація
Назад » » » » Добавити матеріал

У парламенті зареєстровано законопроект, який надає право ОТГ розпоряджатися землями за межами населених пунктів

18 вересня у Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території об'єднаних територіальних громад № 7118.

Проект №7118 поданий Кабінетом Міністрів. Нагадаємо, законопроект, схвалений на засіданні Уряду 6 вересня, був підготовлений Мінрегіоном на основі розробленого Асоціацією міст України в рамках Проекту ПУЛЬС .

Законопроект передбачає розширення повноважень органів місцевого самоврядування у галузі земельних відносин, наділення сільських, селищних, міських рад ОТГ повноваженнями розпоряджатися землями державної власності в межах території відповідних територіальних громад.

Це є першим кроком до забезпечення повсюдності місцевого самоврядування -ОТГ зможуть розпоряджатися землями на своїй території як у межах, так і за межами населених пунктів. Законопроектом запроваджується термін «територія територіальної громади». Фінансова спроможність ОТГ збільшиться завдяки можливості отримання плати за землю. Прийняття закону надасть можливість ОТГ розробляти проекти розвитку території та містобудівну документацію. Також розширяться можливості здійснення громадського контролю за рішеннями органів місцевого самоврядування.

Асоціація міст України підтримує прийняття законопроекту №7118 і висловлює сподівання на його найскоріший розгляд у сесійній залі Верховної Ради України!

Джерело: Перейти

Додав ProSvet
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з іншими.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]